Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arkadaşlarının adı yok, numarası var

Proje kapsamında çamaşırhane bölümünde çalışan Umut Yıldırımer'in sayı hafızası süper. Arkadaşlarını telefonlarının son iki hanesiyle isimlendiriyor

Giriş Tarihi: 15.2.2013
Umut Yıldırımer, Turizmde Engelleri Aşalım Projesi kapsamında 2 aydır çamaşırhanede çalışıyor. Emekli babası Sami Yıldırımer, ilk maaşıyla kendisini ödüllendirmesini istemiş. Ama o, kazancını kendisi için her şeyin en iyisini düşündüğü ev hanımı annesi Nermin Yıldırımer'e teslim ediyor.

NUMARANIZI İSİM YAPIYOR

Yıldırımer'i diğer personelden ayırt eden özelliklerinden birisi de sayılarla arasının iyi olması. Kendisine yakınlık gösteren herkesten telefon numarasını istiyor. Sonraki ilk karşılaşmasında, yeni tanıştığı iş arkadaşına numarasının son 2 hanesiyle hitap ediyor. Bu yönüyle herkesi şaşırtıyor. Bir diğer özelliği ise sürekli etrafına gülücükler saçması. Düşündürücü, özellikle anne ve babası için acıklı bir geçmişi var. Normal bir ilkokula başlamış. Henüz 7 yaşındayken kız arkadaşının eteğini kaldırdı diye, durumuna anlayış göstermeyen öğretmenlerinin hedefi olmuş. Okulda bir anda istenmeyen öğrenci olmuş. Zaten epilepsi hastası olan Yıldırımer'in psikolojisini iyice bozmuşlar. Ailesi onu alıp, özel bir ilköğretim okuluna göndermiş.

EN İYİ KARARI VERDİK

Mezun olunca Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi broşürünü gören annesi Nermin Yıldırımer, oğlunu buraya kaydettirince hayatının en iyi kararını aldıklarını söylüyor. Bu okuldan çok memnun kalan Umut, sıkılmadan ve aksatmadan eğitimini tamamlıyor. Şimdi özel kurs sayesinde otelde çalışıyor.

DOKTORLAR BİLE İSTEMİYORDU
Doğdu doğalı 17 yılını tek çocukları için hastanelerde geçiren aile, 20 yaşındaki Yıldırımer'in kendi ayakları üzerinde durabilmesine şaşırıyor. Doktorların aşırı hareketliliği yüzünden '10 çocuğa bedel' deyip ilgilenmek istemediği Yıldırımer, kendinden geçip tehlikeli ve tuhaf hareketler yaptığı epilepsi ilaçları kullandığı günleri geride bırakmanın huzurunu yaşıyor.

DEVLETTEN KADRO BEKLİYORLAR
Oğluna yakınında bir daire alan baba Yıldırımer, bir de mürüvvetini görebilmenin hayalini kuruyor. Devletin engelliler için kadro açacağını duyduğunu belirten baba Yıldırımer, "Devlet dairesinde çalışmasını çok isterim. O zaman gözümüz arkada kalmaz. Otelde çalışmasından çok memnunuz tabiî ki ama devlet dairesi gibi garantili olmaz" diyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arkadaşlarının adı yok, numarası var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN