Bakan müjdelerle geliyor

Giriş Tarihi: 16.2.2013
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Antalya'ya yaklaşık 1 milyar TL'ye mal olacak 37 yatırım müjdesiyle geliyor. Baraj, gölet, sulama, içmesuyu, taşkın koruma tesisleri, ağaçlandırma fidan üretimi, bal ormanları, orman köylülerine kredi ve otomatik meteoroloji gözlem istasyonlarından oluşan 37 müjdenin yatırım bedeli ise 938 milyon TL olarak hesaplanıyor.

İLK DERS
Eroğlu, orman yangınlarında çalışacak uzman personel yetiştirmek için inşa edilen Uluslararası Yangın Eğitim Merkezi'nde ilk dersi verecek.

7 AÇILIŞ VE 5 TEMEL

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, yarın ise Korkuteli Barajı rekreasyon alanında düzenlenecek merasimle yapımı tamamlanan 7 tesisin açılışını yapacak, inşa edilmesi planlanan 5 tesisin ise temelini atacak. Açılışı yapılacak olan İbradi İlçe Merkezi İkmali, Alanya Türkler Beldesi Kargı Çayı 2. Kısım, Alanya Türkler Beldesi Sarısu Deresi, Kaş Dirgenler Köyü ve Arazileri, Elmalı Kışlaköy İlbiş Deresi, Korkuteli Dereköy Menevşeli Deresi ve Bademağacı Ortuluk Deresi Taşkın Koruma Tesis'leri ile 1 ilçe, 2 belde, 3 köy ve 170 dekar arazi taşkınlardan korundu. Yatırım bedeli 5 milyon 920 bin TL oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan müjdelerle geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN