Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ruhun Görsel Müziği: Ebru

Büyükşehir Belediyesi'nin ev kadınlarına yönelik başlattığı "Ruhun Görsel Müziği: Ebru" isimli AB projesine katılan kadınlar sergi açtı

Giriş Tarihi: 17.2.2013
Antalya Büyükşehir Belediyesi Avrupa Birliği İlişkileri ve Proje Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan Avrupa Birliği (AB) Gençlik Programı Eylem 1.2 Gençlik Girişimi projelerinden "Ruhun Görsel Müziği: Ebru" isimli projenin çalışmaları tamamlandı. Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı ve Antalya Gönüllüleri Derneği ile ortak yürütülen projeyle, Antalya'nın en çok göç alan Kepez İlçesi'nde yaşayan 50 kadın haftanın dört günü ebru sanatını öğrenmek için kurs görürken, haftada bir gün de yaratıcı drama dersleri aldı.

ÖNEMLİ BİR ÇALIŞMA
Kurs sonunda kadınların ebru çalışmaları bir sergiyle beğeniye sunuldu. Yenimahalle Kültür Merkezi'nde gerçekleşen serginin açılışına Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Cemal Öcal, projeye katılan kadınlar ve davetliler katıldı. Öcal, Büyükşehir'in sosyal yaşamın her alanında çalışmalar yaptığını, kadınların böyle bir çalışma içinde olmasının çok önemli olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ruhun Görsel Müziği: Ebru
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN