Başka Emineler ölmesin

Giriş Tarihi: 18.2.2013

Antalya'da selde kaybolan 3.5 yaşındaki Emine'nin cansız bedenine ulaşılmasının ardından baba Sinan Reyhaniye, 'Başka Emineler ölmesin' diye dava açacaklarını söyledi

Antalya'da etkili olan yağışta sele kapılan otomobilin içinden sulara kapılarak kaybolan ve 40 saat sonra cansız bedeni bulunan 3,5 yaşındaki Emine Irmak Reyhaniye'nin babası Sinan Reyhaniye ihmal iddiaları ile ilgili konuştu. Araçlarıyla birlikte suya kapılan eşini ve bir çocuğunu kurtarabilen acılı baba Reyhaniye, "Dava açacağım. Türk adaleti sorumlusunu bulacaktır. Başka ihmaller olmasın, başka Emineler ölmesin" diye konuştu.

EVE 600 METRE VARDI

Olayın ardından kaldırıldıkları hastanede eşi Filiz ve oğlu Atlas ile tedavisi süren ve olayın şokunu hala üzerinden atamayan baba Sinan Reyhaniye, "Ailem üç haftadır Hatay'daydı. Kendilerini otomobilimle karşıladım. Ana caddeden sokağa doğru saptık. Eve 600 metre kadar vardı. Yolu fark etmedim uzunlarla gidiyordum önümdeki araç kayboldu arabanın arkası havaya kalktı kendi etrafında dönmeye başladı. Kornaya basmaya başladım. Kapıyı açamadım, hızla su almaya başladı aracın dereye düştüğünü orada anladım" dedi.

İHMALLER ZİNCİRİ
Baba Sinan Reyhaniye, 3 yaşındaki kızını kaybetmenin acısını yaşarken olaya ihmaller zincirinin neden olduğunu söyledi. İhmaller zincirini sıralayan baba Reyhaniye, "Barajın kapağını kimler açtı. Orada o yolu kimler kapatmadı. O yolun kenarına iki tane demir dikip o dere yatağının önüne set çekmek o kadar zor muydu. Dere yatağında set yok dere yatağının sol tarafında moloz döküntüleri var" dedi. Sinan Reyhaniye, aracın sel suyuna kapıldığı yolda, hiçbir aydınlatmanın bulunmamasını da eleştirdi. Öte yandan, minik Emine Irmak'ın cenazesi, toprağa verilmek üzere İskenderun'a götürüldü.

JANDARMAYI ARADIM TELESEKRETER ÇIKTI
Aracın suya kapılmasının ardından jandarmayı aradığını söyleyen baba Reyhaniye, kızını kurtarmak için saniyelerle yarışırken, bu şekilde vakit kaybettiğini söyledi. Reyhaniye, "Jandarmayı aradım ama jandarmayı arıyorsun karşına telesekreter çıkıyor neden yapıyorlarsa bu numarayı anlamıyorum ki" dedi. Oğlu ve eşini kurtardığını ancak kızını kurtaramadığını söyleyen Reyhaniye, "1,5 yaşındaki oğlum onu kurtarmak için kalçama yapıştı, varlığını hissettim. Oğlumu ve eşimi polislerin yardımı ile kurtardım ama kızımı kaybettim, acı çekiyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başka Emineler ölmesin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN