Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Devrimci kararlar alıyoruz

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik, 'Türkiye'de sosyal, ekonomik, kültürel anlamda en devrimci kararları biz alıyoruz' diye konuştu

Giriş Tarihi: 18.2.2013
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Ak Parti İl Teşkilatı'nı ziyaret ederek, Türkiye'de 10 yılda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Türkiye'nin 10 yılda vatandaşın desteğiyle 100 yıllık çalışmalara imza attığını belirten Çelik, 10 yıl öncesinde darbe tehlikeleriyle karşı karşıya, devletin içine çetelerin sızdığı, illegal oluşumların devlet yönetimini ele geçirmeye çalıştığı, siyasi iradenin kıskaca alındığı bir Türkiye'nin var olduğunu kaydetti.

ÇÖKMÜŞTÜ
Ekonomik açıdan da çökmüş bir durumun hakim olduğunu dile getiren Çelik, dış politikada ise temel bakış açısının içe kapanmış, dünyadan kopmuş, tarihsel ve kültürel iddiasını kaybetmiş bir Türkiye'nin olduğunu belirtti. 10 yılda çok uzun bir yol yürüdüklerini, karşılarında bir rakip olmadığını dile getiren Çelik, şunları söyledi: "Türkiye'nin sosyal, ekonomik, kültürel anlamda en devrimci ve en değişimci kararlarını biz alıyoruz, muhalefet hala statükoyu savunmaya çalışıyor. Muhalefet partileri artık yoruldular. Bizimle beraber koşacak, yarışta kendisinden bir şekilde ilham alacağımız bir rakibimiz yok."

SİZ SON VERDİNİZ
Hiç kimsenin cesaret edemediği sorunlara Ak Parti olarak el attıklarını anlatan Çelik, "Bu memlekette yıllarca insanların dilleri yasaklanmış, insanların kimlikleri baskılanmış, insanların nasıl yaşayacaklarına başkaları karar vermiş. Başörtülü çocuklar okullardan çevrilmiş, anne, çocuğuyla Kürtçe konuşamamış, insanlar düşünce ve fikirleri yüzünden hapiste çürümüşler. Peki buna kim son verdi, buna siz son verdiniz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Devrimci kararlar alıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN