Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aksu'nun derdi çok dermanı yok

Giriş Tarihi: 19.2.2013
AKSU Belediye Başkanı İsa Yıldırım, Aksu bölgesinde halkın büyük sorunlar yaşadığını ifade ederek, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin ise kendilerine kulak tıkadığını söyledi.

GELİRİN YÜZDE 75'İ GİDİYOR

Başkan Yıldırım, "Büyükşehir Belediyesi 5216 sayılı yasa ile payımızın yüzde 45'ni kesiyor. İller bankasından gelen paramızın yarısı Büyükşehir Belediyesi tarafından alınmakta. Ekstra gelirlerimiz su abonesi, reklam tabela, taşımacılık gibi gelirlerimiz de Büyükşehir Belediyesi tarafından toplanmaktadır. Yani bizim hesabımıza göre yüzde 75 gelirimizi Büyükşehir alıyor" diye konuştu.

KARŞILIĞINI ALAMIYORUZ

Büyükşehir Belediyesi'nin kendilerinden kesmiş olduğu paranın karşılığı olan altyapı, kaldırım, üstyapı çalışmaları gibi hizmetleri vermediğini ifade eden Yıldırım, "Biz hakkımızı artık Büyükşehir'den aramıyoruz. Çünkü 4 yıldır aradığımız ve bize verilmeyen hakkı artık istemiyoruz. Çünkü Büyükşehir Belediyesi'nin seçim çalışmaları halkımızı rahatsız etmektedir" açıklamasında bulundu. Yıldırım, bütün bu kesintilerin yanında belediyeler içinde en düşük geliri de kendilerinin aldığını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aksu'nun derdi çok dermanı yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN