Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çözüm yolu belli

POYD Başkanı Ali Kızıldağ, yaz sonunda otellerin kapanması ile yaşanan işsizlikle ilgili çözümün belli olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 19.2.2013
Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ali Kızıldağ, yaz sezonu sonunda otellerin kapanması veya açık kalan otellerin de eleman çıkartması ile yaşanan işsizlikle ilgili konuştu. Her kış sezonu binlerce turizm çalışanının işsiz kaldığına deyinen Kızıldağ, "İnsan kaynağının da sürdürülebilir olması gerekiyor. Bu şekilde sürdürülebilir turizmden bahsetmek mümkün değil" diye konuştu.

KDV VE ÖTV İNDİRİMİ

Sezonluk işsizlikle ilgili çözüm yollarının belli olduğunu savunan Ali Kızıldağ, "Teklifimiz şuydu, kış aylarında Kasım ayından Mart ayına kadar olan dönemde KDV ve ÖTV'den ciddi indirimler yapılması. Ayrıca işveren paylarının bu aylarında alınmaması. Ancak henüz bu taleplerimize bir cevap alamadık" diye konuştu.

BAKANA AKTARACAĞIZ

Bu taleplerin gerçekleştirilmesi halinde kış döneminde de daha çok tesisin açık kalması ve açık olan tesislerde daha fazla elemanın istihdam edilmesinin sağlanacağını ifade eden Kızıldağ, "Konuyla ilgili Kültür ve Turizm eski Bakanı Ertuğrul Günay ile de görüşmüştük. Şimdi yeni Bakanımız Ömer Çelik'e de bu konuyu aktaracağız. Siyasilerle her konuşmamızda gündeme getiriyoruz. Umarım çözüme yönelik bir adım atılır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çözüm yolu belli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN