Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sarısu'da isyan var

Sabah Akdeniz'in de defalarca manşetine taşıdığı Sarısu'nun bitmek bilmeyen sorunları minik bir cana mal oldu. Bölge halkı, sorunlara kulaklarını tıkayan yerel yöneticilere ateş püskürdü

Giriş Tarihi: 19.2.2013
Sarısu halkı 14 Şubat akşamı yaşanan felaketin ardından isyan etti. Ak Parti Konyaaltı İlçe Teşkilatı önderliğinde bir araya gelen vatandaşlar, sorunların çözümü için defalarca seslerini yükselttikleri fakat hiç kimsenin umursamadığını söyledi. Felakette hayatını kaybeden 3,5 yaşındaki Emine Irmak Reyhaniye'nin vebalinin Konyaaltı ve Büyükşehir Belediye Başkanlarına ait olduğunu söyleyen Ak Parti Konyaaltı İlçe Başkanı Osman Ali Eciş, bölgede yaşananların hesabını soracaklarını ifade etti.

YOL ASLINdA YEŞİL ALAN

Facianın yaşandığı derenin önünde toplanan kalabalık adına açıklama yapan Eciş, Sarısu Mahallesi'nde bin 800 hanede yaklaşık 4 bin kişinin yaşadığını ve bölgenin merkez 15 mahalleden biri olduğunu söyledi. Konut alanlarının farklı çıkarlara hizmet etmek adına oluşturulduğunu iddia eden Eciş, Sinan Reyhaniye'nin aracının sulara gömüldüğü yolun imar planında yeşil bant olduğunu belirtti. Belediyenin resmi yol planlarındaki yolları açmadığını ve kafasına göre yollar açtığını ifade eden Eciş, "Belediyenin açmış olduğu bu gelişigüzel yolda aracını kullanan Sinan kardeşim, dereye uçmuştur. Buradan sürüklenerek giden araçtan yavrumuz kurtarılamamıştır. Biz olay yerinde yavrumuzun kurtarılmasını beklerken görevliler bize 'Talimat gelmeden aracı indiremeyiz, bize emir gelmeden belediyenin araçlarını indirmeyiz' şeklinde açıklamalar yaptı" dedi.

VEBALİ BAŞKANLARDA

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in Sarısu'da yaşanan her sel felaketini ardından ayağında çizmeler ile kameraların karşısına geçtiğini hatırlatan Eciş, "5 yıldızlı makamına kurulmak yerine hizmetini yapmalıydı. 3.5 yaşındaki kızımızın vebali hem mevcut belediye başkanımızın hem de büyükşehir belediye başkanının yakasındadır. Biz Konyaaltılı olarak, Sarısulu olarak bunun hakkını, hukuk çerçevesinde arayacağız" dedi.

TESTİ KIRILDI ARTIK

Büyükşehir ve Konyaaltı Belediyesi Meclis üyesi Yaşar Tabur da derenin ıslahından Büyükşehir ve Konyaaltı Belediyesi'nin sorumlu olduğunu söyledi. Olayın ardından yapılan açıklamaların kentin yöneticilerine yakışmadığını ifade eden Tabur, "Şu an testi kırılmıştır. Başka testilerin kırılmaması için derelerin ıslahı bir an önce yapılmalıdır" dedi.

BÖCEK HEDEFTE
Sarısu sakinleri adına açıklama yapan Özentürk Sitesi Yöneticisi Kadriye Bayer, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in Apartman Yöneticileri toplantısında kendilerine yaptığı açıklamalardan utanç duyduklarını belirterek, "Yöneticiler bize üvey evlat muamelesi yapıyorsunuz dedi. Başkan da 'Oradan ev alırken, oradan kiralık ev tutarken ucuz diye sorgulamadılar da şimdi niye sorguluyorlar' dedi" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sarısu'da isyan var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN