Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uyuşturucuya darbe

Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam Antalya'da 5 ayda ele geçirilen uyuşturucunun 3 yılda ele geçirilene eş olduğunu ve operasyonlarda bin 900 ton uyuşturucuya el koyulduğunu açıkladı

Giriş Tarihi: 19.2.2013
Antalya Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, görev yaptığı yerlerde kaçakçılık, suç örgütü ve uyuşturucuyla mücadeleye öncelik verdiğini belirterek, "Antalya'da son 4-5 ayda yakalanan bin 900 ton uyuşturucu, neredeyse 2,5-3 senelik yeküne denk" dedi. Mustafa Sağlam, Türkiye'de son yıllarda organize suçlara yönelik mücadelenin arttığını söyledi. Görev yaptığı yerlerde kaçakçılık, suç örgütü ve uyuşturucuyla mücadeleye öncelik verdiğine vurgulayan Sağlam, "Çalışma arkadaşlarınızla ortak bir vizyonunuz olursa daha iyi işler çıkarılıyor. Antalya sıkıntıları çok büyük bir şehir değil, ama yine de bazı konularda artış var. Ancak suçlar konusunda, uyuşturucu kullanma konusunda batıdan gerideyiz" diye konuştu.

AİLE YAPISI BOZULDU

Türkiye'de aile yapısının çok bozulmadığını, batıda ise aile yapısının dejenere olduğunu aktaran Sağlam, Türkiye'de de dejenerasyonun arttığını, toplumu dejenere edecek olayların, suçların, suç örgütlerinin üstüne gidilmesi gerektiğini kaydetti. Sağlam, Antalya Valiliği'nce Zeytinköy ve diğer bölgelerde yürütülen projelere ciddi şekilde eğildiklerini vurgulayarak, "Antalya'da son 4-5 ayda yakalanan bin 900 ton uyuşturucu, neredeyse 2,5-3 senelik yeküne denk. Geçen yıl yaklaşık 600 kilogram uyuşturucu yakalanmış. Sadece Zeytinköy değil diğer bölgelerde de çalışmalar yapılıyor" dedi.

İŞ SAĞLANMALI
Uyuşturucu yakalanması ve polisin aldığı tedbirler ile meselenin çözülmediğine değinen Emniyet Müdürü Sağlam, şöyle devam etti: "Bu madde ile para kolay kazanılıyor. Bu nedenle bu insanların ekmeğini kazanmaları için iş fırsatları oluşturmamız lazım. Onun için o bölgelerde vatandaşları meslek ve sanat edindirme kurslarına yönlendirerek kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlamaya çalışıyoruz. O bölgedeki vatandaşlara hem bir çıkış gösterelim hem suçun üstüne gidelim. Aile ekonomisini sağlarlarsa başka yollara başvurmazlar."

ŞİFALI OT ESRAR ÇIKTI
ANTALYA'DA düzenlenen uyuşturucu operasyonunda otomobilinde 63 kilogram esrar maddesi ele geçirilen 1 kişi gözaltına alındı. Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği ekipleri, Aksu ilçesi girişinde bir otomobili durdurdu. Otomobilin bagajında çuvallar bulunduğunu fark eden polis ekipleri, otomobil sürücüsü A.K'ya ''Bu çuvallarda ne var-'' diye sordu. Sürücü A.K. ise ''Şifalı ot var. Aktarcılara satacağım. Bu otları dağlardan topladım'' şeklinde cevap verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uyuşturucuya darbe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN