Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Batı Akdeniz'in işadamları Ekonomi Zirvesi'nde buluştu

Giriş Tarihi: 20.2.2013

DÖSİAD ile IGSİAD tarafından düzenlenen zirvede Batı Akdenizli işadamları buluştu

Döşemealtı Sanayici ve İş Adamları Derneği (DÖSİAD) ile Isparta Girişimci Sanayi İş Adamları Derneği (IGSİAD) tarafından düzenlenen zirvede Antalya, Burdur ve Isparta'dan 100'e yakın işadamı yatırımlarla ilgili görüşmede bulundu. DÖSİAD Başkanı Gültekin Gencer, Isparta Barida Otel'de düzenlenen 1. Davraz Ekonomi Zirvesi'nin açılışında yaptığı konuşmada, DÖSİAD olarak kısa bir süre önce bölge sanayisinde söz sahibi olma niyetiyle yola çıktıklarını, "Niyet neyse akıbet orasıdır" sözünü ilke edindiklerini söyledi.

KISA SÜREDE ETKİLİ OLDUK

DÖSİAD olarak Antalya bölgesi ve yakın çevrede iş yapan sanayici ve işadamları ile her zaman dirsek temasında olduklarını ifade eden Gencer, şöyle konuştu: "İnancımız odur ki bütün kurum ve kuruluşlar birbiriyle ne kadar danışma ve dayanışma içinde olursa, başarı da o ölçüde büyük olur. Birincisini gerçekleştirdiğimiz bu çok önemli toplantı ile Isparta, Burdur ve Bucak'ın Antalya'nın arka bahçesi olmadığını hep birlikte kanıtlayacağız. Bölgedeki herhangi bir girişimci, işletmesinin ihtiyaçlarını karşılarken öncelikle kendi bölgesini gözetsin, tedariklerini en yakınındaki kaynaktan karşılasın istiyoruz.."

İŞADAMLARI TANIŞSIN
Başarıların herkesin başarısı olduğunu dile getiren Gencer, "İstiyoruz ki Antalya'da, Isparta'da, Burdur'da, Bucak'ta kendi alanında dünya markası olmuş sanayici işadamı, iş insanı birbirini tanısın, birbiriyle kaynaşsın. Bu tanışma ve kaynaşmalar ticari platformlara taşısın. Önce kendi ürettiğimizi bilelim, birbirimizi tanıyalım, birbirimize sahip çıkalım, daha sonra dünyaya açılalım arzusundayız" diye konuştu.

TİCARET ARTMALI

IGSİAD Başkanı Alper Bayhan da söz konusu zirvenin Antalya, Isparta ve Burdur'daki işadamlarının karşılıklı olarak ticaretlerini geliştirmesi amacıyla düzenlendiğini kaydetti. Bayhan, üç şehrin ticaretini arttırmasıyla bölgenin hak ettiği değere ulaşacağını vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Batı Akdeniz'in işadamları Ekonomi Zirvesi'nde buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN