'da şehit ailelerine devlet ödünç madalyası

Giriş Tarihi: 20.2.2013 09:56

2011 yılı ekim ayında Mardin'de şehit olan şehit polis memuru ile Hakkari'de şehit olan 'ın ailesine devlet övünç madalyası verildi.

'da 2011'in Ekim ayında Mardin Kızıltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli olduğu sırada yaşanan trafik kazasında şehit olan ile Hakkari'de terör örgütü mensupları ile yaşanan çatışmada şehit olan piyade er 'ın ailelerine devlet övünç madalyası verildi.

Valilik Göl Toplantı salonunda düzenlenen törene konuşan Isparta Valisi Memduh Oğuz, Türk milletinin şehitlerini hiçbir zaman unutmadığını ve unutmayacağını, bu törenin de şehitlerin unutulmadığının bir göstergesi olduğunu söyledi.

Oğuz, '2 kahraman evladının, 2 şehidimizin yakınlarına verilecek madalyalarla ilgili buradayız. Hepiniz çok yakından biliyorsunuz. Artık hem milletimize, hem mazimize mal olmuş 2 kahraman evladın yakınları ile bir aradayız. Bu 2 kahraman evladımız hem Süleyman kalkan hem de Aytaç usta göreve giderken acaba bu görevden tekrar döner miyim? dönmez miyim?

Konusu bilmiyordu. Ama millet beni unutmaz, milletim beni unutmaz, devletim beni unutmaz diyordu. Bugün onun doğru olduğunu görüyoruz. Bu bakımdan çok özel bir törendir. Bu törenler bin defa yapılsa yine duygulanırız. Milli hissiyatımız böyle günlerde coşar. Kahraman annesinin metanetini dünyaya örnek olarak göstermiştim.

Hem devletimiz hem de milletimiz sahip çıkmıştır. Şehit yakını bizim için mübarektir. Bunun burada yansımış olduğunu elbette biliyoruz. Şehitlerimizin şefaatçi olduklarına inanıyoruz. Onların ruhlarının bizim yanımızda olduğuna inanıyoruz. Şehidinde bir ruhu var. Ruhlarımız bir arada. Şehitlerimizin de bu mecliste olduğuna yürekten inanıyoruz' diye konuştu.

Daha sonra Vali Oğuz, Şehit Kalkan'ın annesi Şerif Kalkan ve Aytaç Usta'nın kızı Esma Sare Usta'ya devlet övünç madalyalarını taktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Isparta'da şehit ailelerine devlet ödünç madalyası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN