Kosova iş dünyası işbirliği arayışında

Kosovalı işadamları ekonomik işbirliği olanaklarını incelemek üzere geldikleri Antalya'da Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın'ı makamında ziyaret etti

Giriş Tarihi: 22.2.2013
Ekonomik işbirliği olanaklarını incelemek üzere Kosova İşadamları Derneği önderliğinde Antalya'ya gelen Kosovalı işadamları Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ı ziyaret etti. Ziyarete Kosova Ekonomi Bakan Vekili Ramadan Hasani, Kosova İş Adamları Derneği Başkanı Nuhi Mazrek, Türkiye ve Antalya Temsilcisi Seda Sesli ve çok sayıda işadamı katıldı. Başkan Mustafa Akaydın, ziyaretten dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, Kosova ile akraba ülke olduğumuzu söyledi.

DANIŞMANLIK HİZMETİ

Antalya'nın tarihi ve ekonomik verileri hakkında konuklarını bilgilendiren Akaydın, Büyükşehir Belediyesi şirketlerinin önemli projelere imza attığını ve bu anlamda da Kosova'ya danışmanlık hizmeti sunabileceklerini söyledi. Büyükşehir Belediyesi'nin Moskova'da şube açmaya hazırlandığını aktaran Akydın, "Antalya Türkiye'de turizm ve tarım alanlarında önemli bir potansiyele sahip. Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak, güneş enerjisinden elektrik enerjisi elde edilmesi konusunda öncülük yapıyoruz. Büyükşehir Belediyesi'nin şirketleri alt yapı yatırımları konusunda dünyanın birçok yerine danışmanlık hizmeti veriyor. Yakın zamanda Moskova'da bu konuda büro açılacak. Kosova'daki belediyelerle danışmanlık hizmeti konusunda işbirliği yapmaya hazırız" dedi.

40 BİN KOSOVALI TURİST

Kosova Ekonomi Bakan Vekili Ramadan Hasani, ise Antalya'daki iş dünyası ile işbirliği yapmak istediklerini söyleyerek şöyle konuştu: "Antalya çok güzel ve bizim yakından ilgilendiğimiz bir şehir. Kosova'dan yılda 40 bin turist Antalya'ya geliyor. Biz gezmeye değil, ticaret yapmaya geldik. Kosova yeni gelişen bir ülke, her türlü yatırıma kapımız açık. Hükümet yatırımcıları destekliyor. Antalya'dan yeni yatırımcılar bekliyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kosova iş dünyası işbirliği arayışında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN