Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kılıçdaroğlu'dan 2B mesajı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu iki günlük Batı Antalya turuna çıktı. Vatandaşa 2B konusunda mesaj veren CHP lideri, vatandaşlardan Ak Parti Milletvekillerini sıkıştırıp CHP önerisine 'Evet' dedirtmelerini istedi

Giriş Tarihi: 23.2.2013
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iki günlük Batı Antalya ziyaretlerine dün başladı. Antalya'ya gelir gelmez Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ı ziyaret eden Kılıçdaroğlu, buradan Kemer ilçesine geçerek bir düğün salonunda vatandaşlarla buluştu.

KONUNUN TAKİPÇİSİYİZ

Toplantıda kamuoyunda 2B olarak bilinen orman vasfını yitirmiş arazilerin satış bedellerine tepki gösteren vatandaşların sorunlarını dinleyen Kılıçdaroğlu, sorunun takipçisi olacaklarını belirtti. 2B arazisi sorununun uzun yıllardır ülkenin gündeminde yer aldığını hatırlatan Kılıçdaroğlu, 2B arazilerinin köylünün babasından, dedesinden kalan, ektiği, biçtiği, ürün elde ettiği araziler olduğunu söyledi. Hükümetin şimdi bu arazilerin devlete ait olduğunu söylediğini ve satmak istediğini kaydeden Kılıçdaroğlu, "Bizim görüşümüz, parlamentoya verdiğimiz kanun teklifinde orman köylüsüne 2B arazisi tapusu herhangi bir ücret almadan verilmelidir. Bizim düşüncemiz bu. Onun dışındakiler için ise esas bedel, emlak vergisi bedeli olsun ve onun üzerinden tapu köylüye verilsin. Düşüncemiz bu" dedi.

VEKİLERİ SIKIŞTIRIN

Bu teklifi hem parlamentoda hem de çeşitli komisyonlarda ifade ettiklerini dile getiren Kılıçdaroğlu, ancak hükümetin 25 milyar dolar para kazanmayı beklediğini, bu hedef tutmayınca bu miktarı 10 milyar dolara düşürdüğünü kaydetti. Kılıçdaroğlu, "Sizlerden isteğimiz AKP milletvekillerini sıkıştırın, CHP'nin teklifine 'evet' desinler. Çünkü biz size sahip çıkmak istiyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu'dan 2B mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN