Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaldırım fuhuşu bezdirdi

Antalya Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin 2012'de otostop yoluyla fuhuş amaçlı müşteri temin edenler hakkında toplam 3 bin 60 kez işlem yaptığı bildirildi

Giriş Tarihi: 24.2.2013
Antalya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Şube ve İlçe Emniyet Müdürlükleri, otostop yoluyla fuhuş amaçlı müşteri temin edenlerle mücadelesini 2012 yılı içerisinde de sürdürdü. Kent genelinde fuhuşun azalması için çaba gösteren ekipler otostop yapan travesti ve hayat kadınları hakkında toplam 3 bin 60 kez işlem yaptı.

PARA CEZASI
Şehrin
işlek caddeleri ve ana arterleri üzerinde bekleyerek müşteri temin etmeye çalışanları tespit eden ekipler, söz konusu kişilere 5326 sayılı Kabahatler Kanunu'nun 32'nci maddesi gereğince (Emre Aykırı Davranış) yıl boyunca toplam 517 bin 140 lira para cezası kesti.

KAPATMA KARARI

Fuhuşun önlenmesi için yürütülen çalışmalar kapsamında fuhuş yapıldığı tespit edilen yerlerin Zührevi Hastalıklar ve Fuhuşla Mücadele Komisyonu'nca kapatılmasına karar verildi. Dışarıdan bakıldığında sıradan bir ev veya iş yeri gibi görünen bu tür yerlerin kapatılması ile halkın huzuru sağlanırken, suçun oluşmasının da önüne geçildi. Genellikle şehir merkezinde bulunan ve fuhuş yapmak amacıyla kullanılan 58 ev ile 24 işyeri tespit edilerek faaliyetleri durduruldu.

BİREYSEL ÖNLEME ÇABASI YANLIŞ

Bu tür kişilerin kendi ikametleri çevresinde faaliyette bulunduğunu tespit eden vatandaşların, bireysel bir mücadeleye girmek yerine polisi arayarak, şikayette bulunmalarını isteyen Asayiş Şube Müdürlüğü yetkilileri, her türlü şikayeti değerlendirdiklerini belirtti. 2012 içerisinde yapılan 4 adet projeli operasyonda 66 zanlı hakkında şüpheli olarak işlem yapılırken, 43 zanlının tutuklanmasına karar verildi. Yurt dışından çeşitli vaatler ile getirilerek zorla fuhuş yaptırılan 72 yabancı uyruklu mağdur kadın ise kurtarılarak sınır dışı edildi.

TUTUKLANDILAR

Yine 2012 içinde gerçekleşen fuhuş olaylarında 153 zanlı hakkında şüpheli olarak işlem yapılıp, 35 zanlı cezaevine gönderildi. Çeşitli nedenlerden dolayı fuhuş yapan ve yapmaya zorlanan 153 mağdur kadın kurtarılırken, 52 yabancı uyruklu kadın sınır dışı edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaldırım fuhuşu bezdirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN