Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Renklerin Dili Burhanettin Onat'ta

Giriş Tarihi: 25.2.2013

Antalya'da polis ve belediyenin birlikte başlattığı 'Renklerin Dili' projesine Burhanettin Onat Caddesi de eklendi. Boyalı alan kavşakta sıkışmayı önledi

Antalya Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. tarafından otobüs duraklarının girilemez alanlar olarak belirlenmesi için yürütülen "Renklerin Dili" projesine Burhanettin Onat Caddesi de eklendi. Proje kapsamında sürücülerin otobüs duraklarına girmesini engellemek için durak alanları sarı çizgiler ile boyanmış ve sürücülerin boyalı alanları işgal etmesi yasaklanmıştı.

TRAFİK BİLİNCİ ARTIYOR
Özellik akşam saatlerinde yoğunlaşan trafikte uzun araç konvoylarının oluşmasını önlemek için Burhanettin Onat Caddesi'nin bir bölümü de Renklerin Dili projesine dahil edildi. Sampi Kavşağı'nda biriken araçların Doğu Garajı yönüne dönüşü imkansız hale getirmesi üzerine başlatılan uygulama kapsamında, yolun karşıya geçiş yapılan bölümü sarı çizgiler ile boyandı. Trafik ışıklarında bekleme yapan sürücülerin dönüş yapacak olan araçlara yol vermesini sağlamak için renklendirilen yol, araç konvoylarının oluşmasını büyük ölçüde engelledi. Trafikten Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Akif Aktuğ, Renklerin Dili projesinin sürücülerin trafik bilincini arttırdığını belirterek, "Trafiği denetlemede sağlanacak yüzde 100'lük performansın sürücülere yansıması yüzde 15 kadardır. Eğitimdeki başarı yüzde 60, bu sarı çizgi projesi gibi mühendislik projelerinin trafiğe etkisi yüzde 25'tir. Sürücülerimiz çizgiler sayesinde karşı yönden gelen araca yol verirken, birbirlerinin yol hakkına saygı duymayı da pekiştiriyorlar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Renklerin Dili Burhanettin Onat'ta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN