Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ATSO'da kritik tarih 7 Mart

ATSO'da seçimlerin ertelenmesinin ardından ilk meclis toplantısında, Başkan Budak gruplardaki değişikliklerle ilgili kararın 7 Mart'ta verileceğini söyledi

Giriş Tarihi: 27.2.2013
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ATSO), seçimlerin ertelenmesinin ardından ilk meclis toplantısı gerçekleşti. Mayıs-Haziran ayında yapılacak seçimler öncesi, yönetimi belirleyecek meslek grupları ile ilgili itirazlar meclis toplantısında gündeme geldi. ATSO Başkanı Budak, gruplardaki değişikliklerle ilgili kararın 7 Mart'ta verileceğini söyledi.

ANTALYA İLE 7 İLDEN İTİRAZ VAR
İtirazlar için 25 Şubat'a kadar süre verildiğini hatırlatan Burak, 7 ticaret ve sanayi odasından meslek komiteleriyle ilgili itirazların geldiğini söyledi. Budak, "Bu 7 odadan biri de Antalya. Antalya'dan 3 meslek komitesinden gruplarla ilgili itirazlar geldi. Bu itirazlar Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne iletildi. 7 Mart'ta Gümrük ve Ticaret Bakanlığı karar verecek" dedi. Budak, seçimlerin itirazlardan arındırılmış bir ortamda yapılması için erteleme kararının olumlu olduğunu vurguladı. Geçen ay veda edildiğini hatırlatan Çetin Osman Budak, yeniden veda yemeği ve plaket töreni yapılır mı bilmediğini, ancak yapılacak çok iş olduğu ve görevlerini en iyi şekilde yapmayı sürdüklerini söyledi.

3 KARAR DIŞINDA 5 TESPİT VAR

Boyacılar ve ayakkabıcılar sektörleri ile birlikte itiraz eden üçüncü grup olan "tarımsal ürünlerin yetiştirilmesi ve destekleyici faaliyetler" meslek grubunda yer alan ATSO Meclis Başkanı Ali Rıza Akıncı da 3 meslek komitesinin karar alarak itirazda bulunmasının yanı sıra farklı itirazların da olduğunu belirterek, "Olması gereken gruptan farklı bir grupta yer alan meclis üyeleriyle ilgili 5 tespit var. Ben bu tespitleri ilgili kurumlara ulaştırdım. 7 Mart'ta verilecek kararı bekliyoruz" diye konuştu.

Erteleme süreci
TOBB'a bağlı oda ve borsalarda seçimler, NACE kodlama sistemi ile yapılan yeni meslek gruplandırmalarına ilişkin yapılan itirazların sağlıklı bir şekilde değerlendirilebilmesi amacıyla ertelenmişti. 9 Şubat olarak açıklanan ATSO seçimleri de Mayıs-Haziran tarihleri arasına ertelendi. Ertelemeden doğan sürede, değişiklik talepleri, TOBB'a iletildi. Değişiklik talepleriyle ilgili en kritik grup, ATSO Meclis Başkanı Ali Rıza Akıncı'nın yer aldığı "tarımsal ürünlerin yetiştirilmesi ve destekleyici faaliyetler" meslek grubu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ATSO'da kritik tarih 7 Mart
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN