'e yüz bin metrekare parke kaldırım

Belediyesi, 2013 yılında yapacağı 100 bin metrekare parke kaldırım çalışmasına Güneş ve Varsak Zeytinlik mahallelerinde başladı.

Giriş Tarihi: 27.2.2013 14:41
Belediyesi, yeni yol açma ve emsal artışı çalışmalarıyla imara uygun konutların yapılmasının önünü açtığı mahallelerin, alt ve üst yapı eksiklerini tamamlarken, Fen İşleri Müdürlüğü, asfalt çalışması ile yollarını modern hale getirdiği mahallelerin kaldırımını da yapıyor. Kepez Belediyesi, 2013 yılının parke kaldırım sezonunu, Güneş ve Varsak Zeytinlik mahallelerinden başlattı.

Güneş Mahallesi'nde, kaldırımı olmayan cadde ve sokaklara 2 bin 500 metrekare parke kaldırım taşı döşenirken, Zeytinlik Mahallesi'nin 20.Cadde'sinde ise bin metrekare parke kaldırım çalışması devam ediyor. Kaldırımlara, görme engelli vatandaşlar için oluklu takip taşları yerleştirildiği, kaldırımların girişlerine ise tekerlekli sandalye ve bebek arabalarının geçişine uygun rampalar konulduğu kaydedildi. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından geçtiğimiz yıl hizmete açılan ve asfaltı yapılan Habibler Mahallesi'ndeki 5531 Sokak da ise orta refüj çalışması gerçekleştirildiği belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez'e yüz bin metrekare parke kaldırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN