Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Kadınlar Günü' etkinliklerine start verdi

8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliklerine start veren Belediyesi , AKMEK, Kepez Kent Konseyi Kadın Meclisi ve KASHAK işbirliğiyle düzenlenen organizasyon kapsamında ilçedeki 160 kadını sinema ile buluşturdu.

Giriş Tarihi: 28.2.2013 17:20 Güncelleme Tarihi: 28.2.2013 17:48
Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları (AKMEK), Kepez Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Kadınların Sosyal Ekonomik ve Kültürel Hayata Katılımlarını Sağlama Kültür ve Dayanışma Derneği (KASHAK) işbirliğiyle düzenlenen '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' etkinlikleri kapsamında, 160 kadınla birlikte 'Hükümet Kadın' adlı filmi izledi.

Cinetech Deepo Sinema Salonu'nda gösterimde olan 'Hükümet Kadın' adlı filmi, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez Belediye Meclis Üyesi Elif Derya Canbulut, İl Genel Meclis Üyesi Ramazan Feten, Ak Parti Kepez Kadın Kolları Başkanı Fatma Tutan ile Kepez Kent Konseyi Kadın Meclis Başkanı Emel Turhan'da izledi.

AKMEK, KASHAK ve Kepez Kent Konseyi Kadın Meclisi işbirliğiyle hazırlanan programları '8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nden önce başlattıklarını ifade eden Başkan Hakan Tütüncü, 160 ev hanımıyla birlikte, 8 çocuklu Midyat'lı bir kadının hayat hikayesinin anlatıldığı 'Hükümet Kadın' adlı filmi izlediklerini söyledi. Başkan Tütüncü, 'Bizim için yılın 365 günü kadınlar ve anneler günüdür' dedi.

Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında 5 Mart'ta Osman Gazi Semt Konağı'nda yardıma muhtaç 7 çiftin nikah akitlerini yapacaklarını dile getiren Başkan Tütüncü, Kepez Kent Konseyi Kadın Meclisi ve KASHAK tarafından da bu gençlerin düğün giderlerinin karşılanacağını bildirdi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne özel etkinlikler kapsamında, çoğunluğu hayatında ilk kez sinemaya giden kadınlardan oluşan 160 kişilik grup, Başkan Hakan Tütüncü'ye teşekkür ederken, Kepez Kent Konseyi Kadın Meclis Başkanı Emel Turhan da Başkan Tütüncü'ye desteklerinden dolayı çiçek takdim etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez 'Kadınlar Günü' etkinliklerine start verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN