Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haydi Antalya, bugün tarih yaz

Bugün saat 15.00-16.00 saatleri arasında Kepez Arena'daki rekor denemesine katılacak gönüllü bağışçı kamu görevlilerine Antalya Valiliği idari izin verecek

Giriş Tarihi: 1.3.2013
Bugün Antalya'da gerçekleştirilecek rekor denemesine az bir süre kala bağışların kabul edileceği Kepez Arena Kapalı Spor Salonu'nda hazırlıklar tamamlandı. Bağışçıların organ bağışını zaman kaybetmeden en kolay şekilde yapabilmesi için 40 masa 20 bilgisayar, 20 barkod okuyucu kurulacak. 250'ye yakın personelin görev yapacağı rekor denemesinde işitme engelli vatandaşlar için bir personel görevlendirildi.

KAMU PERSONELİ İZİNLİ

18 yaşın üzerindeki tüm gönüllülerin bağışta bulunabileceğini ifade eden İl Sağlık Müdürü Adem Bilgin, "Bağışçılar direk olarak stadyuma gelerek bağışta bulunabilecekler. Ancak rekor denemesinin başlama saati olan 15.00'dan önce orada hazır bulunmaları gerekmektedir. Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan gönüllü bağışçı tüm personel rekor denemesinin yapılacağı saat 15.00-16.00 arası Valilik tarafından izinli sayılmaları uygun görüldü ve tüm kurum yöneticilerine bildirildi" dedi.

TEK ÇARE ORGANBAĞIŞI

Halkın organ bağışında bulunma konusunda bilinçlendirmeye çalıştıklarını ifade eden İl Sağlık Müdürü Adem Bilgin, "Binlerce genç böbrek, kalp ve karaciğer hastaları var. Bu hastalıkların tek çaresi organ bağışıdır. Organ bağışı olmadan bu hastaları iyileştirmek mümkün olmadığı için halkın organ bağışına karşı olan ilgisini arttırmaya ve hastalarımızın şifa bulmasını amaçlıyoruz" diye konuştu.

2 BİN KATILIM

Bugün 2 bin civarında bağışçının rekor denemesine katılacağını tahmin ettiklerini söyleyen Bilgin, Guinness Türkiye Temsilcisi Şeyda Subaşı ile birlikte Sağlık Bakanlığı'nın üst düzey yöneticilerin de katılımlarının sağlanacağını belirtti. Organ bağışında bulunacak gönüllülere seslenen Bilgin, "Organ bağışında bulunsanız bile beyin ölümünün gerçekleşmesi sonrasında ailenizin izni olmadan organlarınız alınamıyor. Yakınlarınızla bağışçı olduğunuzu paylaşın" dedi. Rekor denemesine katılacak gönüllülere günün anısına özel tasarım t-shirt'ler dağıtılacak.

Görev Antalyalıların
Tüm hazırlıklara rağmen başarıya giden yolda en büyük görev Antalyalılara düşüyor. Yapılacak organ bağışları ile binlerce hastanın sağlıklarına kavuşarak yeniden hayata tutunmasını sağlayacak olan gönüllüler, aynı zamanda Antalya'yı dünya gündemi taşıyacak. 2012'de 474 bağış ile dünya rekoru kıran Çin'in elinden unvanını alınırsa Antalya, dünya çapındaki tanınırlığını bir kat daha arttıracak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haydi Antalya, bugün tarih yaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN