Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kapkaç şehriyiz

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Sevimçok, Antalya'da ticaretin çok kirlendiğini söyledi

Giriş Tarihi: 2.3.2013
Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok, Antalya'da ticaretin çok kirlendiğini turizm sezonunda şehre gelerek hiçbir yere kayıt olmadan ve kaçak olarak ticaret yapan birçok kişinin bulunduğunu söyledi.

KAPKAÇ ŞEHRİYİZ

Antalya'nın ticarette kapkaç şehri olduğunu ifade eden Sevimçok, "Bu kişiler hem ticaretin ahlakını bozuyor hem de buranın yerleşik esnafına zarar veriyorlar. Artık kimseye güven kalmadı ve verilen sözler gerçekleşmiyor" dedi.

AVM'LER BOZUYOR

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği(ANSİAD) Başkanı Ali Eroğlu'nu ziyaret eden Sevimçok, AVM'lerin ve cep marketlerin de şehir merkezinde birbiri ardına çoğalarak kentin ticaretini bozduğunu savundu. Sevimçok, "Eskiden ne iş yaparsanız yapın verilen taahhütler ve sözler çok önemliydi şimdi ise bakınız verilen çek ve senetler dahi yalan çıkıyor. Aynı zamanda Antalya bir emekli şehri de oldu ve yıllarca devlete hizmet eden kişiler kazandıkları tüm parayı 3 ay içerisinde yanlış yaptıkları bir iş yatırımıyla kaybederek üstüne de 5-10 sene daha borçlanıyorlar. Esnaflık o kadar kolay bir iş değil, herkesin her istediği yere dükkan açmaması lazım. Ve mahalle aralarındaki 100 metrekarelik dükkanlara da cep marketler açılmamalı. AVM'ler tıpkı Avrupa'da olduğu gibi şehrin dışına yapılmalı" diye konuştu. ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eroğlu da işadamı, esnaf ve tüccarın sıkıntılı bir süreç yaşadığını söyledi. AVM'lerin hükümetler açısından istihdam, belediyeler açısından da cazibe merkezi oluşturmada kolaycılık olduğunu ifade ederek AVM'lerin hem adet hem de çalışma saatleri açısından belirli bir düzen içerisinde olması gerektiğini söyledi. Eroğlu, "Antalya'da olumsuz imar planları sonucu her apartmanın altı bir iş merkezi gibi burada 5-6 dükkan yan yana ve bazıları da aynı işi yapmakta, bu durumun düzenlenmesi gerekmekte" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kapkaç şehriyiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN