Anfaş Food Product 2014'e hazırlanıyor

Bu yıl 20'ncisi düzenlenen Anfaş Food Product Yiyecek İçecek Fuarı'na 350 firma katıldı ve 3 binin üzerinde markanın ürünlerini sergilendi. Katılımcılar 2014 kontratlarını imzaladı

Giriş Tarihi: 3.3.2013
Bu yıl 20'incisi düzenlenen Anfaş Food Product fuarındaki katılımcı firmalar, fuarda yapılan anketler sonucunda büyük memnuniyetle ayrıldıklarını dile getirdi. 350 firmanın katıldığı ve 3 binin üzerinde markanın sergilendiği fuar esnasında katılımcı firmalar fuar tarihinde ilk kez yönetime başvurarak 2014 fuar sözleşmelerini imzaladılar. Anfaş Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çalık, Anfaş Food Product Fuarı'nın 20'nci yılında geldiği noktadan duydukları memnuniyeti dile getirerek, "2014 fuarının yüzde 20'si 2013 fuarında doldu" dedi. Mustafa Çalık, katılımcı firmaların bu memnuniyetinin en büyük nedeninin son yıllarda fuarın uluslararası açılımlarda gösterdiği başarı olduğunu; fuar esnasında katılımcı firmalarla yapılan anket sonuçlarının, stant açan firmaların yurtiçi ve yurtdışından gelen profesyonel ziyaretçi kalitesinden çok memnun olduklarını gösterdiğini dile getirdi.

DEV MARKALAR GELDİ
Çalık, dev markaların fuar seçiminde çok titiz davrandıklarını hem ulusal hem de uluslararası sektörel fuarları araştırdıktan sonra fuarı seçtiklerini ifade ederek bu yıl ulusal ve uluslararası marka sayısının iki katına çıktığını ifade etti. Çalık, Migros, Carrefour Sa gibi büyük zincir marketlerin toptan satış bölümleriyle ilk kez stant açtığı 20. Anfaş Food Product Fuarı'nda, Dardanel, Ülker Grubu'ndan Bizim Toptan, Balparmak, Trakya Birlik, Marmara Birlik, Rani Çiftliği, Yörsan, Moova Süt, Carl Kühne, Unilever-Algida, Saray Çiftliği, Sultan Et, Billur Tuz, Doğanay, Konya Şeker, Divan, Türk Kızılayı, Sırma- Sarıkız, Arifoğlu Baharat, Seğmen, Kestane Kaynak Suyu gibi Türk yiyecek içecek sektörünün dev markaların fuarda yerlerini aldığını bildirdi.

KATILIMCI GÖRÜŞLERİ

Bizim Toptan Ülker Ticari Pazarlama Müdürü Tunç Emre Esin Fuardan beklentilerini fazlasıyla aldıklarını ve seneye tekrar katılacaklarını söyledi. Sırma- Sarıkız Doğal Maden Suyu firma sahibi Rıdvan Barik ise fuarın çok başarılı geçtiğini hedefledikleri müşterilerle görüşme yapma şansı yakaladıklarını; sektörün lokomotif firmalarının katılımcı olduğu bir fuar olduğunu söyledi. Moova Süt Satış Müdürü fuarda bu sene Türkiye' nin büyük markalarıyla birlikte yer almaktan mutlu olduklarını ifade etti.

YABANCI HEYETLER FUARDAYDI

Anfaş Food Product Fuarında son yıllarda artan yabancı ziyaretçi ve katılımcı oranı bu sene Belarus Gıda Bakanı ve Kosova Ekonomi Bakanı'nın heyetleriyle yaptıkları ziyaretlerle en üst seviye taşınmış oldu. Belarus Gıda Bakanı Aleksandr Zabelo ve Belarus'un Ankara Büyükelçisi Valery Kolesnik fuarı heyetleriyle gezerek, Türkiye'de düzenlenen bir gıda fuarında Belarus firmalarının da stant açmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi. Fuarı gezen diğer bir yabancı heyet ise Kosova idi; Kosova Ekonomi Bakan Vekili Ramadan Hasani ve beraberindeki heyet Fuarı ziyaret ederek inceleme ve temaslarda bulundu. Bakan Vekili Hasani. "Anfaş Food Product Fuarı sayesinde Türk gıda firmaları ile daha sıkı bir işbirliğimiz olacaktır" dedi. Makedonya ise 50 kişinin üzerindeki alım heyetiyle Anfaş Food Product & Bevex Fuarlarının konuk ülkesi oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anfaş Food Product 2014'e hazırlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN