Türkiye'nin en iyi haber sitesi

DTO 'çözüm' turunda

Giriş Tarihi: 4.3.2013

Deniz Ticaret Odası yönetimi yeni turizm sezonu öncesi sorunları belirlemek ve çözmek amacıyla Alanya ve Manavgat'ta sektör temsilcileriyle bir araya geldi

Deniz Ticaret Odası (DTO) Antalya Şubesi Yönetim Kurulu yeni turizm sezona sorunları en aza indirmek amacıyla Antalya'nın Manavgat ve Alanya ilçelerinde denizcilik sektör temsilci leriyle buluştu.

SEKTÖRÜN SORUNU ÇOK

DTO Antalya Şubesi Başkan Yardımcısı Hasan Kaçmaz, Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Eyiler ve Uzman Tuğba Balta, Manavgat'ta denizcilik sektör temsilcileriyle Manavgat Yelken, Su Üstü Sporları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nde bir araya geldi. DTO Başkan Yardımcısı Kaçmaz odanın çalışmaları hakkında bilgi verdi. Denizcilik sektörünün akaryakıt tüketiminin çok fazla olduğunu belirten Kaçmaz, indirimli yakıt alınması konusunda bazı akaryakıt dağıtım şirketiyle girişimlerde bulunduklarını söyledi. Alanya 328. No'luYatçılar ve Su Sporları Kooperatifi Başkanı Yusuf Demirel, tur teknelerinin acentelerin baskısı altında kaldığını söyledi. Bu nedenle bazı tur tekne sahiplerinin çok ucuza yolcu taşıdığına dikkat çeken Demirel, 7-8 veya 10 Avro'ya kadar yiyecek, içecek dahil fiyat verildiğini hem de yolcu taşındığını bildirdi.

KRUVAZİYER TURİZMİ
DTO heyeti daha sonra Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'nda sektör temsilcileriyle bir araya geldi. Antalya bölgesindeki liman başkanlıkları ile Sahil Güvenlik denetimlerinde standartların ortaya konulması istendi. İsrail'den gelen yolcu gemisi sayısında yüzde 90, genel yat sayısında ise yüzde 33 düşüş yaşandığı vurgulanırken, Alanya Limanı'na geçen yıl 40 binden fazla yabancı yolcu geldiğini, bu yılın iki aylık döneminde ise 9 bin 500 turist geldiği ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DTO 'çözüm' turunda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN