Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oğuz'dan gençlere ders

Giriş Tarihi: 4.3.2013

Isparta Valisi Memduh Oğuz, gençlere yapacakları görevde anahtar kelimenin "Sevgi" olduğunu unutmamaları konusunda öğütler verdi

Türkiye Öğrenci Konseyi tarafından geliştirilen ve genç bireylerin liderlik özelliklerinin gelişmesini sağlamak ve onlara entelektüel bir kişilik kazandırmak amacıyla hazırlanan "Yarının Liderleri" isimli proje kapsamında yaklaşık 40 üniversiteden 800 öğrencinin katılımıyla Antalya- Kemer'de kamp düzenlendi.

OĞUZ HEDEF GÖSTERDİ

Kampın ilk gününde öğrencilerle bir araya gelen Isparta Valisi Memduh Oğuz, tecrübe paylaşım toplantısında mesleki tecrübelerini öğrencilerle paylaştı. Gençlerin hedef belirleme konusunda dikkatli olmalarını belirten Vali Oğuz, "Buradaki gençlere iki temel hedeften söz etmek istiyorum. Birincisi; pişmanlıklar veya keşke yapmasaydım diye başlayan cümleler, ikincisi de iyi ki yaptım diye başlayan cümleler ve akabinde hissedilen huzur ve mutluluklar. Hayatınızda bu iki his arasında gidip geleceksiniz. Lider denince Türkiye'yi tek başına idare edecek gibi biri gelir akla. Hâlbuki lider; önce kendini idare eden, sonra kendisine emanet edilen birimi idare eden kişidir. Yani kendisini sevk ve idare eden kişi zaten en büyük liderdir" dedi. Toplumsal hayatta en önemli olgunun sevgi olduğunu belirten Vali Oğuz; "Yunus'un 'Yaratılanı hoş gördük, yaratandan ötürü' söyleminde olduğu gibi o sevmeyi göstermek lazım" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oğuz'dan gençlere ders
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN