Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Spor organizasyonları Antalya'da yapılacak

Antalya'da stat, salon gibi spor tesislerin 2 yıl içinde tamamlanacağını duyuran Bakan Kılıç, böylece devletin İstanbul'daki otellere daha fazla para vermeyeceğini, Antalyalıların kazanacağını söyledi

Giriş Tarihi: 4.3.2013
Antalya'ya yaptığı ziyarette 33 bin seyirci kapasiteli Antalya Stadyumu, 10 bin kişilik spor salonu, olimpik yüzme havuzu, 2 tane de gençlik merkezi yapılacağını anlattığı bir basın açıklaması yapan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Akdeniz Üniversitesi kampusunda bin 500 öğrencinin barınacağı Kredi Yurtlar Kurumu Öğrenci Yurdu'nun temel atma törenine katıldı.

ANTALYA KAZANACAK

Neredeyse yılan hikayesine dönen 7 yıllık stadyum projesinin mahkemeler yoluyla yerel itirazlar üzerine geciktiğini hatırlatan Bakan Kılıç, bir engel olmazsa revizyonu yapılan aynı projenin 2 yıl içinde belirtti. UEFA kriterlerine uygun yapılacak tesislerin 7 yıl önce yapılması durumunda İstanbul'a kaydırılan uluslararası spor organizasyonlarının Antalya'ya kaydırılmış olacağını belirten Kılıç, "Böylece binlerce insanı Antalya otelleri ağırlayacaktı. Bu sayede devlet de İstanbul'daki konaklamalara yüksek ücret ödemek zorunda kalmayacaktı. Her iki taraf da kazanacaktı" şeklinde konuştu.

ODALAR 1 VE 3 KİŞİLİK

Ak Parti hükümetlerinde 1 milyon 304 bin üniversite öğrencisine eğitimleri boyunca 280 lira aylık ödeme yapıldığını hatırlatan Kılıç, bunun bir kısmının karşılıksız burs olduğunu dile getirdi. Açılışına katıldığı Kredi Yurtlar Kurumu Öğrenci Yurdu'nun bu yıl içinde bitirilmesinin planlandığının altını çizen Kılıç, yurtta bir ve 3 kişilik odaların olacağını, duş ve tuvaletlerin odaların içinde yer alacağını, odalarda buzdolabı, ders çalışma masası, sandalyesinin bulunacağını anlattı.

İŞİ BİTİRİN PARANIZI ALIN
İhalesi 2011 yılında yapılan yurt için bakanlığının 36 milyon lira kaynak aktaracağını açıklayan Kılıç, "Müteahhit firmaya da sesleniyorum, para problemimiz yok, ödenek problemimiz yok, kasamız dolu, ne kadar hızlı ve kaliteli olarak tamamlarsan bedeli de hızlı ve seri bir şekilde alırsın. 'Para bitti, iş bitti, harç bitti, paydos' anlayışı sona erdi. Türkiye artık Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'si. Biliyorsunuz Başbakanımız politikası gereği temel atma törenlerine katılmaz, açılışlara katılır" diye konuştu.

5 KOÇ SÖZÜ

Temele atılacak betonun butonuna milletvekilleri ve yerel yönetimle birlikte basan Kılıç, ardından işçilerin yanına gidip hal hatır sordu. İnşaatı ne kadar erken bitirirlerse ücretlerini de o kadar erken alacaklarını söyleyen Kılıç, işçilere müteahhitle ilgili problemi olup olmadığını sordu. Müteahhidin inşaat süresince işçiler için 2 koç keseceğini öğrenen Kılıç, bunu önce 4'e yükseltti, ardından tekli rakam olsun diye 5 koç kesmesi sözü aldı.

LEZZETLİ YURT YEMEKLERİ
Kampus içindeki hizmetteki öğrenci yurdunu ziyaret eden Kılıç, öğrencilerin sorunlarını dinledi. Önce çekinen öğrenciler, Kılıç'ın ısrarıyla sorunlarını anlatmaya başladı. Öğrenciler çoğunlukla yemeklerin kötü çıktığını dile getirdi. Bir kız öğrenci de ranzasının koruması olmadığı için yataktan düştüğünü anlattı. Bakan Kılıç yemeklerin ve ranzaların düzeltilmesi için talimat verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Spor organizasyonları Antalya'da yapılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN