Türkiye'nin en iyi haber sitesi

dan ortak hareket

Giriş Tarihi: 5.3.2013 10:21

Antalya'daki balıkçı kooperatifleri DTO'da bir araya gelerek ortak hareket etme kararı aldı.

Antalya merkezde faaliyette bulunan Balıkçı Kooperatif Başkanları, aralarında herhangi bir anlaşmazlık olmadığını belirterek bundan sonra ortak hareket etme kararı aldıklarını bildirdi.

Antalya'da faaliyette bulunan Yeni Liman Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Cavit Tankuş, Yeşil Antalya Su ürünleri Kooperatifi Başkanı Salih Atılgan ve Antalya Su Ürünleri Kooperatifleri Birliği Başkanı Cengiz Balta, Deniz Ticaret Odası'nı ziyaret ederek Başkan Ahmet Erol, Başkan Yardımcısı Hasan Kaçmaz, Şube Müdürü Cüneyt Koşu ve DTO Teknik Danışmanı Hıdır Unat ile bir araya geldi.Toplantıda Antalya'daki balıkçılık faaliyetleri, sorunları ve önümüzde ki aylarda hizmete girmesi planlanan Balıkçı Barınağı hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Toplantıya Antalya Liman Başkanı Murat Müftüoğlu da katıldı.

Balıkçı Kooperatif Başkanları Cavit Tankuş ve Salih Atılgan, sorunları çözmek amacıyla gereken fedakarlığı yapacaklarını, Antalya'da balıkçılığı geliştirmek istediklerini ve bunun için de DTO'nın öncülüğünde birlikte ve ortak hareket etme kararı aldıklarını söylediler. Balıkçı Kooperatifleri tüzüklerinde barınaklarda Balıkçı Toptancı Hali kurulması yönünde herhangi bir madde bulunmadığını anlatan Tankuş ve Atılgan, böyle bir talebe de izin vermeyeceklerini vurguladılar.

DTO Antalya Şube Başkanı Ahmet Erol da, DTO olarak tüm sektörlere destek olmak ve sektörlerin sorunlarını çözmek amacıyla işbirliği içinde çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti. Erol, ' arasında sıkıntı varmış gibi bir imaj yaratılması Antalya'da balıkçılık sektörünü olumsuz etkiler. Biz sektörün geliştirilmesini ve balıkçıların daha iyi koşullarda faaliyette bulunmalarını istiyoruz. Denizcilik sektörü DTO çatısı altında bir arada hareket etmek zorundadır. DTO olarak, ülke denizciliğinin geliştirilmesini ve sektörlere daha hızlı ivme kazandırılması için çalışıyoruz' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balıkçılardan ortak hareket
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN