Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AGF için ilk adım atıldı

Giriş Tarihi: 7.3.2013
Akdeniz Bölgesi'ndeki gazeteciler cemiyetlerinin başkanları, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu'nun (AGF) kurulması için Antalya'da toplandı. Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nin (AGC) ev sahipliğinde, Türkiye Gazeteciler Platformu Başkanı Nuri Kolaylı'nın da katıldığı Antalya toplantısında, (AGF) Akdeniz Gazeteciler Federasyonu'nun kurulması için start verildi. Haftasonu Antalya'da gerçekleşen toplantıda; Antalya Gazeteciler Cemiyeti, Isparta Gazeteciler Cemiyeti, Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti, Hatay Gazeteciler Cemiyeti, Osmaniye Aktif Gazeteciler Cemiyeti ve İskenderun Gazeteciler Cemiyeti tarafından AGF'nin kurulması kararı alındı.

HUKUKA AYKIRI İŞLEM

Antalya'daki toplantıda Türkiye Gazeteciler Federasyonu'nda yaşanan süreci anlatan Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Platformu Başkanı Nuri Kolaylı "Antidemokratik seçim süreci ve 10 cemiyetin hukuka uygun olmayan gerekçelerle Federasyon'dan ihracı, bizi temeli sağlam ve güçlü bir yapılanma konusunda çalışmaya sevk etti. Yaptığımız görüşme ve toplantılarda bölge federasyonlarının kurulmasından sonra konfederasyon kurulması konusunda görüş birliğine vardık." dedi.

ANTALYA MERKEZ OLACAK

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu'nun kurulmasına öncülük eden Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yeni; kurulacak olan Akdeniz Gazeteciler Federasyonu bünyesine KKTC başta olmak üzere Burdur, Adana ve Mersin illerimiz de dahil olacak. Mesleğimiz adına atılacak en olumlu adımlardan biri olacağına inanıyoruz. Artık birbirimizle uğraşma, birbirimizi ötekileştirme gayretleri yerine birlik ve beraberlik içinde mesleğimizin sorunlarıyla ilgilenme zamanıdır. Üyesi olduğumuz TGF'den ayrılma da söz konusu değildir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AGF için ilk adım atıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN