Akaydın dibe demir attı

Giriş Tarihi: 8.3.2013

Andy-Ar'ın 'En Başarılı Belediye Başkanları' araştırmasının Şubat ayı raporuna göre, Mustafa Akaydın, Türkiye'deki 16 büyükşehir belediye başkanı arasında yine son sırada yer aldı

Referandum sonuçlarını önceden bilen tek araştırma şirketi olan Andy- Ar şirketinin 'En Başarılı Belediye Başkanları' araştırmasının Şubat ayı raporunun ilk sonuçları yayınladı. Şirket, 16 büyükşehir ve ilçeleri ile 15 il belediyesi olmak üzere toplam 31 ilde başkanlarının performansını değerlendirdi. Büyükşehirler başarı sıralamasında, 16 büyükşehir belediye başkanı arasında, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın yine son sırada yer aldı.

MEMNUNİYETSİZLİK ARTTI

Yerel Yönetimler Performans Araştırması'nda Nisan 2012'de açıklanan raporda Akaydın 14'üncü sıradaydı. Kasım ayında açıklanan 2012'nin ikinci döneminde ise Akaydın iki basamak gerileyerek sonuncu olmuştu. 2013 yılının ilk anketine göre Akaydın yine son sırada. Akaydın, memnuniyetsizlik oranını da 4 puan yükseltti.

10 AYDA 10 PUAN ARTTI

Araştırmaya göre, Antalya'da "Büyükşehir Belediye Başkanı'nın çalışma performansından memnun musunuz" sorusuna hayır diyenlerin oranı yüzde 54,1 oldu. Kasım ayındaki araştırmada bu oran yüzde 50,4 seviyesindeydi. Nisan 2012'deki araştırmaya göre ise bu oran 43,9'du. Yani yaklaşık 10 aylık sürede memnuniyet oranı yüzde 10,2 düştü. Akaydın'ın performansından memnun olanların oranı ise yüzde 32,5 seviyesinde.

ZİRVEDE KAYSERİ VAR

Büyükşehir sıralamasında ilk sırada Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, 2'nci sırada ise Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz yer alıyor. İzmir, İstanbul ve Ankara gibi metropolleri geride bırakarak 3'üncü sırada Gaziantep Belediye Başkanı Asım Güzelbey bulunuyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş 6, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek 9 ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise 10'uncu sırada kendisine yer buldu. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ise 7'nci sırada yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akaydın dibe demir attı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN