Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ATSO üyelerine icra takibi şoku

NACE krizi ile sarsılan ATSO, 2008'den beri aidat borcu olan 2 bin 84 üyesini icraya verdi. ATSO yönetimi işlemin kanuni bir zorunluluk olduğunu açıkladı

Giriş Tarihi: 8.3.2013
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu, 17 Aralık 2012'de yaptığı toplantıda, 2008 yılından borcu bulunan 2 bin 84 üyeye icra takibi başlatılması kararı aldı. İcra takipleri 31 Aralık 2012 tarihine kadar icra müdürlüklerinde başlatıldı. Şubat ayının sonu itibariyle de icra tebligatları borçlu üyelere ulaştı. İcra tebligatları ATSO üyelerinde şok etkisi yarattı. ATSO yönetimi ise icra takibi başlatmanın kanunu bir zorunluluk olduğunu vurguladı.

ZAMAN AŞIMI 5 YIL

ATSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Güray Parlak, cezaların tahsili için zaman aşımı süresinin 5 yıl olduğunu vurgulayarak, "Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü'nün talimatlarına göre, alacakların tahsili konusunda kayıtsız kalındığında, zaman aşımı nedeniyle kurumun zararlarından dolayı hukuki ve cezai sorumluluklar tamamen yönetim kuruluna aittir. Yani bu kanuni bir zorunluluk" diye konuştu.

AFFI KAÇIRDILAR
İcraya başvurmadan önce diğer yolların denendiğini ifade eden Parlak, üyelere tek tek ulaşılmaya çalışarak borçların ödenmesi konusunda son kez uyarıldığını söyledi. Başka yol kalmayınca icra takibinin başladığını belirten Parlak, "Torba Yasa kapsamında Borsalar ve Odalara aidat borcu olan üyelere 30 Eylül 2011 tarihine kadar ödeme yapmaları halinde af getirilmişti. Bu dönemde de borcu olan üyelere gerekli açıklamalar yapılmıştı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ATSO üyelerine icra takibi şoku
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN