Türkiye'nin en iyi haber sitesi

DÖSİAD üyelerinden gönül elçilerine destek

Antalya Vali Yardımcısı Cevheroğlu, Gönül Elçileri Projesini tanıtıp, 2014'ten itibaren yetiştirme yurtlarını kapatacaklarını ifade etti

Giriş Tarihi: 8.3.2013
Döşemealtı Sanayici ve İşadamları Derneği (DÖSİAD) Perşembe kahvaltısı etkinlikleri çerçevesinde Antalya Vali Yardımcısı Halil Serdar Cevheroğlu ve Gönül Elçisi İşadamı Nazif Eken'i ağırladı. Keptur Park Restoran'da düzenlenen kahvaltıda konuşan Antalya Vali Yardımcısı Halil Serdar Cevheroğlu, işadamlarına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından başlatılan ve Türkiye genelinde yürütülen 'Gönül Elçileri Projesi'ni tanıttı. Cevheroğlu bu proje ile temel amaçlarının 2014 yılından itibaren yetiştirme yurtları ve koruma evlerini kapatarak çocukları sevgiyle kucaklamak olduğunu bildirdi.

SEVGİ EVLERİ

Cevheroğlu Gönül Elçileri Projesi kapsamında toplum kalkınmasında daha da ivme kazanılmasının sağlanacağını belirtti. Proje ile toplumda gönüllülük kavramına farkındalık geliştireceklerini kaydeden Cevheroğlu, öncelikle bunu hedeflediklerini dile getirdi. Gönül elçileri projesi kapsamında oluşturulan Sevgi Evleri'nde çocuklara ev ortamı yaratıldığını anlatan Cevheroğlu, iş dünyasından Antalya'da Sevgi Evleri'nin arttırılmasıyla ilgili destek istedi. Cevheroğlu, Antalya'nın koruyucu aile konusunda istenilen noktada olmadığını vurguladı.

HEPİMİZ GÖNÜL ELÇİSİYİZ
DÖSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gültekin Gencer, 'Gönül Elçileri Projesi'ni iş dünyası olarak çok önemsediklerini belirterek, "DÖSİAD olarak sosyal sorumluluk anlayışımızın kapsamını iş faaliyetlerimiz ve onların etkileriyle sınırlı görmeyiz. Topluma olan sorumluluğumuzu kurulduğumuz günden bu yana eğitim, kültür sanat, spor gibi farklı alanlarda desteklediğimiz projeler ile yerine getirmekteyiz"diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DÖSİAD üyelerinden gönül elçilerine destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN