Otuz okula özel tedbir

Güvenli Okullar Projesi kapsamında "Okul Güvenliği Toplantısı" yapıldı. Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, 30 okulda özel tedbir aldıklarını ve sevginin önemli olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 10.3.2013
Antalya'da, okullarda güvenli eğitim ortamlarının sağlanması için koruyucu, önleyici ve destekleyici tedbirlerin artırılmasına yönelik yürütülen Güvenli Okullar Projesi kapsamında "Okul Güvenliği Toplantısı" yapıldı. Vali Yardımcısı Turan Eren, Turizm Otelcilik ve Meslek Lisesi Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, Antalya'da çocukların eğitimi konusunda yapılan çalışmaların başarılı bir şekilde devam etiğini söyledi. Emniyet Müdürlüğü ile okul yöneticileri arasında yapılan faaliyetlerin başarılı olduğunu ifade eden Eren, bunda kurumlar arası işbirliğinin etkin rol üstlendiğini kaydetti.

2009 YILINDA BAŞLADI

Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay ise Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen "Güvenli Okullar" projesinin 2009'dan beri uygulanmaya başlandığı belirtti. Çocukların karşılaştıkları sorunların gözardı edilmemesi gerektiğini vurgulayan Gülay, çocukların eğitimi esnasında ortaya çıkan olumsuzlukların giderilmesi noktasında kurumlar arası işbirliğinin devam edeceğini dile getirdi. Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam da toplumda ilgi ve sevgi gösterilmeyen tüm çocukların zamanla suça sürüklenmiş olarak karşılarına çıktıklarını söyledi. Özellikle madde bağımlısı çocuklarla ilgili olarak okul idarecilerinin adli ya da idari yaptırımdan ziyade çocukların topluma kazandırılması yöntemleri üzerinde çalışmalarının önemli olduğunu vurgulayan Sağlam, bu çalışmaları yaparken de Emniyet Müdürlüğü yetkililerinin tecrübelerinden yararlanılması gerektiğini bildirdi.

30 OKULA TEDBİR

Risk altındaki çocukların ailelerine ziyaretler yapılmasının önemli olduğunu ifade eden Sağlam, okula gitmeyen çocuklara yönelik olarak Çocuk Şube Müdürlüğü ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'nün rehber öğretmenlere katkı sunmaya hazır olduklarını ve il genelinde 30 okula özel tedbirler aldıklarını kaydetti. Okullarda veli toplantılarının çok önemli olduğuna işaret eden Sağlam, "İnsanın en hayırlısı insana faydalı olandır. Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır"dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otuz okula özel tedbir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN