Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pasta ustası aşçılar hünerlerini sergiledi

'4'üncü Ekmek ve Pastacılar Yarışması', Manavgat'taki Birlik Ekmek Fabrikası'nda gerçekleştirildi

Giriş Tarihi: 10.3.2013
Antalya'nın Manavgat ilçesinde Aşçılar Derneği'nin (MAD) düzenlediği '4. Ekmek ve Pastacılar Yarışması', Birlik Ekmek Fabrikası'nda gerçekleştirildi.

GELENEKSEL OLDU
İREKS, Aktif EDT Gıda, Esaslı, Özler Yumurta ve Günaylar Sebze'nin sponsor olduğu yarışma, iki kategoride düzenlendi. TAFED Sorumlusu Akif Alataş, "Bu tür yarışmalarda kaybeden yoktur, herkes birinci" dedi. Manavgat Aşçılar Derneği Başkanı İsmail Karataş da "Ekmek ve pasta yarışmasında geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da bizleri yalnız bırakmayan tüm meslektaşlarım başta olmak üzere yarışmadaki sponsorlarımıza teşekkür ediyoruz" diye konuştu. MASİAD Başkanı Ahmet Boztaş ise Manavgat Aşçılar Derneği'nin düzenlediği etkinliklerle ilçeye yeni bir dinamizm kazandırdığını belirtti. TAFED Genel Sekreteri Bayram Ergün, Manavgat İlçe Tarım Gıda Müdürü Birol Tuncer, Trendy Hotels Yiyecek İçecek Koordinatörü ve TGYD eş Başkanı Hamza Yalçın, Kız Meslek Lisesi Müdürü Emine Çataltaş, MYO Aşçılık Bölümü Eğitim Görevlisi Özcan Utar ve Club Alibey's Mutfak Koordinatörü Mustafa Ateş'ten oluşan jürinin değerlendirmesi sonucu dereceye girenler belirlendi.

HEYECANLI BEKLEYİŞ

Yarışmacılar pastalarının sunumu sonrası jüri üyelerinin değerlendirmesine geçildi. Yarışmacılar ter döktüğü sırada destek için gelen çok sayıda aşçı dışarıda heyecan ile sunum ve değerlendirmeyi bekledi.

YARIŞMADA DERECEYE GİRENLER
Ekmek kategorisinde 1'inci Metin Kaya (Ela Quality), 2'nci Fatih Çetin (Alaiye Resort) ve 3'üncü İsmail Nas (Selge Hotel) seçilirken, pasta kategorisinde 1'inci Ömer Karakaş (Arum Hotel), 2'nci Durmuş Bulut (Cyrstal Admiral), 3'üncü Adem Dişiçürük (Saray Regency) oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pasta ustası aşçılar hünerlerini sergiledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN