Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Duyarlı gençlikten kampanya

Antalya'da öğretmenlerinin sosyal medyadan yaptığı bağış çağrısına okuldaki kız öğrenciler duyarlı davranıp destek verdi. Bin kitap topladı

Giriş Tarihi: 11.3.2013
Van'da 23 Ekim 2011'de yaşanan depremin ardından eşiyle Antalya'ya yerleşen ve İsmet İnönü Kız Meslek ve Teknik Lisesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak görev yapmaya başlayan Emrah Üzgün, öğrencilerinin "Okumak istiyoruz ama kütüphanemizde yeterli ve bize göre kitap yok" çağrısına duyarsız kalmadı.

EVİNDEN GETİRDİ

Okulda geniş bir kütüphane olmasına karşın yeterli kitabın bulunmamasına üzülen Üzgün, önce kendi evinde bulunan kitaplarını okula getirerek öğrencilerine verdi. Öğrencilerinden de evlerindeki kitapları okula getirmelerini isteyen Üzgün, öğrencilerin okudukları kitapları birbirleriyle değiştirmelerini önerdi.

KAMPANYA

Ancak okumaya istekli öğrencilerle karşılaşan Emrah öğretmen, talebi karşılayabilmek için kitap toplama kampanyası düzenlemeye karar verdi. Sosyal medyadan Türkiye'deki tüm vakıflara, derneklere ulaşan Üzgün, "Okumaktan zarar gelmez, okuyan insan da hiç kimseye zarar vermez" sloganıyla sesini duyurmaya çalıştı. Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Üzgün'ün çağrısına Türkiye duyarsız kalmadı. Çeşitli illerinden 20 günde yaklaşık bin kitap okula ulaştırıldı, yaklaşık bin kitabın daha da gönderileceği bildirildi. "Kitabın iyisi kötüsü yoktur" diyen Emrah Üzgün, "Bizler kötüyü de iyiyi de okumak zorundayız. Öğrencilerim her türlü kitabı okumalı ki doğruyu yanlışı iyi ayırt edebilsin. Zaten bizim amacımız da bu" dedi.

OKUYUCU ARTTI
İsmet İnönü Kız Meslek ve Teknik Lisesi 3. sınıf öğrencisi Rabia Sağlam, tüm öğrencilerin Emrah öğretmenin kampanyasına destek verdiklerini söyledi. Öğrencilerden Dilek Kartal da daha önce sadece birkaç kişinin kütüphaneye uğradığını belirterek, kampanyanın ardından okuldaki tüm arkadaşlarının kütüphaneye geldiğini ifade etti. Kampanyaya duyarsız kalmayan Özlem Nak ve arkadaşları, okula 350 kitap ulaştırdı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Duyarlı gençlikten kampanya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN