Kanser Okulu'na devam

Medstar Kanser Merkezi'nin Büyükşehir işbirliğiyle başlattığı "Kanser Okulu"nun 5. dersinde "Kanser tanısında yeni ufuklar" konusu ele alındı

Giriş Tarihi: 12.3.2013
Medstar Kanser Merkezi'nin Antalya Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle, halkı kanserle ilgili bilinçlendirmek amacıyla başlattığı Kanser Okulu 5. dersle devam etti. Yoğun ilgi gören Kanser Okulu'nun AKM'de gerçekleştirilen 5'inci dersinde "Kanser tanısında yeni ufuklar" konusu işlendi. Derse Medstar Kanser Merkezi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Özdoğan, Medstar Kanser Merkezi Hematoloji ve Hücresel Tedaviler Koordinatörü Prof. Dr. İhsan Karadoğan, Nükleer Tıp ve Radyoloji Uzmanı Prof. Dr. Akın Yıldız, Radyoloji ve Girişimsel Radyoloji Uzmanı Prof. Dr. Saim Yılmaz konuşmacı olarak katıldı. Prof. Dr. Özdoğan, kanser tedavisi için öncelikle doğru tanı konulması gerektiğini söyledi. Özdoğan, "Öncelikle hastanın probleminin kanser olup olmadığını anlamalıyız. Sonra ne tür bir kanser olduğunu tespit etmeliyiz. Çünkü yüzlerce kanser türü var ve hepsinin tedavi şekli farklı. Doğru tanı doğru tedaviyi uygulamamızı sağlar. Ancak yanlış bir tanı, tedavide çok vahim sonuçlar doğmasına neden olabilir" dedi. Özdoğan'ın konuşmasının ardından alanında uzman konuşmacılar, "Kanser Tanısında Yeni Ufuklar" konusu çerçevesinde sunum yaptı ve izleyicilerden gelen soruları yanıtladı.

MİNİ KONSER
Kanser Okulu'nun her dersi öncesinde bir kültürel etkinlik yapma alışkanlığı bu derste de sürdü. Daha önce kanser tedavisi gören kadınların sahnelediği tiyatro gösterisiyle renklenen etkinlik, bu kez Kanser Okulu Türk Sanat Müziği Korosu'nun seslendirdiği parçalarla başladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kanser Okulu'na devam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN