Verginin önemini anlatıp veda etti

Giriş Tarihi: 13.3.2013
Ankara Vergi Dairesi Başkanlığına atanan Sütçü, Vergi Haftasının anlatılması çerçevesindeki ziyarette aynı zamanda Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Antalya şubesi üyelerine veda etti. Verginin önemini anlatan Sütçü, gelir olmadan devletin sağlık, güvenlik gibi asli görevlerini yerine getiremeyeceğini, verginin vatandaşa bir şekilde geri döndüğünü kaydetti.

OLUMSUZLUK YAŞAMADIM

Vergi bilincinin aşılanması ve verginin anlatılmasının gelirlerin artmasında çok önemli olduğunu vurgulayan Sütçü, art niyetli kişilere karşı yasal altyapının günün şartlarına göre düzenlendiğini ifade etti. Sütçü, kısa süre sonra kentten yeni görevi nedeniyle ayrılacağını bildirerek, Antalya'dan çok güzel anılarla ayrıldığını, görev yaptığı yıllar boyunca kendisini sıkıntıya sokacak hiçbir olumsuzluk yaşamadığını söyledi.

SORUMLULUK BİLİNCİ OLMALI

MÜSİAD Antalya Şube Başkanı Resul Lekesiz ise son yıllarda vatandaşın verdiği verginin hizmet olarak kendisine döndüğünü gördüğünü dile getirerek, herkesin sorumluluk bilincinde vergisini vermesi gerektiğini kaydetti. MÜSİAD olarak vergi bilincinin geliştirilmesi konusunda üzerlerine düşen her görevi yerine getireceklerini vurgulayan Lekesiz, Sütçü'ye yeni görevinde başarı diledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Verginin önemini anlatıp veda etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN