Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu sevinci hak ediyorlar

Giriş Tarihi: 15.3.2013

Fethiye'de 45 engelli öğrencinin velilerine yönelik düzenlenen ve 8 hafta süren 'Benim engelli bir çocuğum var' eğitimini bitiren anneler sertifika aldı

Fethiye'de Akıncı Özel Eğitim Uygulama Merkezi'nde eğitim alan 45 engelli öğrencinin velilerine yönelik düzenlenen ve 8 hafta süren 'Benim engelli bir çocuğum var' eğitim etkinliği sona erdi.

BİRBİRİNİ ANLAMA

Rehberlik Araştırma Merkezi Rehberlik Bölümü Başkanı Ali Yılmaz, "Hani sizlerle konuştuğumuz gibi Fransa seyahatine çıkacaktık, fakat İtalya'ya indik. Oysa biz Fransızca öğrenmiştik, fakat İtalya'ya inince dil konusunda sıkıntılar yaşamıştık. İşte bunun gibi. Bizi yine kim anlamıştı? Bizim gibi olanlar. O yüzden kabullenme süreci önemlidir" dedi.

BİRLİKTE EĞİTİM

Okul Müdürü Müesser Yılmaz ise yaptığı konuşmada Akıncı da, "Özel Eğitim Uygulama Merkezi olarak 45 öğrencimizden 25 tanesinin altına bez bağlanıyor. Bu nedenle bu çocuklarımızın velileri de sürekli olarak onlarla birlikte okula gelip gidiyorlar. Bizde bunu değerlendirerek velilerimizin okulda beklerken canları sıkılmasın en azından bir eğitim programına dahil olsunlar istedik" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu sevinci hak ediyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN