Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ölüme davetiye

Fethiye Belediyesi Zabıta ekipleri, dilencilik yapan bayanları topladı. Kamyonet kasasında ölüme davetiye çıkartırcasına gezdirilen dilenciler kent dışına gönderildi

Giriş Tarihi: 15.3.2013
Fethiye'ye kent dışından gelerek dilenmek isteyen vatandaşlara Fethiye Belediye Zabıta Ekipleri yine göz açtırmadı. Ancak, yakalanan biri bebekli iki kadın dilenci, vatandaşların şaşkın bakışları arasında kamyonet kasasında ölüme davetiye çıkartılarak taşındı.

PAZARDA DİLENİYORLAR

Fethiye Belediyesi Zabıta ekipleri, kendilerine gelen bir ihbarı değerlendirerek, kent dışından dilenmek için gelen dilenciler için harekete geçti. Salı Pazarı'na girerek, dilenmek isteyen dilencilere, Pazar girişinde engel olan Fethiye Belediyesi Zabıtası, kamyonet kasasında bindirdi. Biri bebekli iki kadın dilenciyi, hiçbir güvenlik önlemi almadan kamyonet kasasına yerleştiren zabıta, adeta ölüme davetiye çıkarttı. Dilenci iki kadın, belediyenin kamyoneti ile kent merkezi dışına çıkartıldı.

MİNİBÜSÜ PİSLETME KORKUSU

Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürü Halime Ok, sadece bir tane minibüslerinin olduğunu belirterek, "Minibüsümüz şehir dışındaydı. Olay günü en yakın ekibimiz, kamyonetin olduğu ekipti, binek araçlarımız o bölgeye uzaktı" dedi. Ok, ayrıca, yakalanan dilencilerin, binek otomobil ve minibüsleri pislettiklerini söyledi.

CEZASI NE KADAR?

Karayolları Trafik Kanunu'nun 65/1 (g) maddesinde "Gabari dışı yük yüklenmesi, taşınan yük üzerine veya araç dışına yolcu bindirilmesi yasaktır" deniliyor. İlgi maddenin cezası ise birinci kez ihlal edildiğinde 639 TL, ikinci kez ihlal edildiğinde ise bin 279 TL olarak belirtiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ölüme davetiye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN