Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aile hekimleri kalp çalıştayında buluştu

Giriş Tarihi: 17.3.2013

'1. Aile Hekimliği Kalp Günleri' Antalya Aile Hekimleri Derneği ve Medical Park Antalya Kalp Hastanesi işbirliği ile gerçekleştirildi

Antalya Aile Hekimleri Derneği ve Medical Park Antalya Kalp Hastanesi işbirliği ile düzenlenen "1. Aile Hekimliği Kalp Günleri" konulu çalıştay başarılı bir organizasyonla gerçekleştirildi. Çalıştay, Dernek Başkanı Dr. Hakan Çapar'ın açılış konuşmasıyla başladı. Çalıştayın konuşmacılarından Medical Park Antalya Kalp Hastanesi Direktörü Kalp Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Okutan, göğüs ağrısının cerrahi tedavisi ve by-pass konusunu anlatarak, merak edilen soruları cevaplandırdı.

GÖĞÜS AĞRISI
Medical Park Kalp Hastanesi Kardiyoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Gökmen Gemici, göğüs ağrısının önemine ve hastaların yaklaşımına değindi. Konuyla ilgili gelen sorulara da cevap veren Gemici, göğüs hastalıklarında önemli tedavi yöntemlerinin olduğunu belirterek, her zaman olduğu gibi erken teşhisin önemini vurguladı.

KALPTE ÇARPINTI ÖNEMLİ

Konuşmacılarından Uzm. Dr. Ahmet Genç, yapılan kalp kapak hastalıklarının tedavisi ve hastaların tedaviye yaklaşımı konusunda önemli açıklamalarda bulunurken, Uzm. Dr. Gürhan Günay, kalp hastalarının en çok karşılaştıkları sorunlardan biri olan, çarpıntı ve çarpıntı esnasından yapılması gerekenler konusunda bilgiler verdi.

ERKEN TEŞHİS VURGUSU
Periferik damar hastalığı konusunda ise Op. Dr. Şahin Kapan, bu konuda erken teşhis için önemli bilgiler verip, hastaların neler yapması gerektiğini vurguladı. Venöz (Toplardamar) hastalıklarının yeni tedavi şekilleri, yöntemleri yapılan uygulamalar ve tedavi sonuçları hakkında da Op. Dr. İlker Tekin yapılan çalışmalardan bahsetti.

İKİNCİSİ 13 NİSAN'DA
Çalıştayın sonunda Prof. Dr. Hüseyin Okutan, anlatılan konular hakkında gelen soruları cevaplandırdı. Gelen yoğun istek üzerine 2. Aile Hekimliği Kalp-Damar günleri toplantısının pratik uygulamalar barındıracak şekilde yapılmasına karar verilerek, tarih olarak 13 Nisan üzerine fikir birliğine varıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aile hekimleri kalp çalıştayında buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN