Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnşaat sektörü tanıtım istiyor

MÜTBİR Yönetim Kurulu Üyesi Çekiç, inşaatta beklentilerinin altında kaldıklarını belirterek kurumsal tanıtım yapılmasını istedi

Giriş Tarihi: 17.3.2013
Müteahhitler Birliği (MÜTBİR) Yönetim Kurulu Üyesi Dilaver Çekiç, yaklaşan sezon öncesi inşaat sektörünün durumunu masaya yatırdı. Sezon öncesi beklentilerin altında olduğunu söyleyen Çekiç, "Sezon hazırlıklarına başlamadan önce beklentimiz çok yüksekti, ancak beklentinin altında kaldık. Umuyorum ki sezonda durum daha iyi olur. Tanıtım yapılıyor ama detaylı olmuyor. Daha çok bireysel tanıtımlar yapılıyor. Oysa ki kurumsal tanıtım yapılsa daha çok ses getirir" diye konuştu.

BİLGİLENDİRME ŞART

Yabancıya yönelik yapılan satışlarda yasal sürecin uzunluğuna da dikkat çeken Çekiç, "Yasalar sürekli değişiyor. Biz bile yasayı tam olarak bilmiyoruz. Nereye gitsen, hangi işlem yapılacak onu bile bilmiyoruz. Bu durum bize büyük sıkıntılar doğuruyor. Türkiye git gide Avrupa'ya yaklaşıyor ve Avrupa Türk Ticaret Kanunu'nu benimsemeye başlıyor. Bu iyi bir şey ama biz vatandaş olarak bunun bilincinde değiliz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnşaat sektörü tanıtım istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN