Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aktivist muhtar çıtayı yükseltti

Mahallesinin sorunlarını duyurmak için keçi ve eşekli eylem yapan Etiler Mahalle Muhtarı, son eyleminde 3 deve kullandı

Giriş Tarihi: 19.3.2013
Evliya Çelebi Caddesi üzerinde bulunan üst geçidin arızalanan yürüyen merdivenlerinin onarılması için keçi ve eşek ile eylem yaparak sesini yetkililere duyurmaya çalışan Etiler Mahalle Muhtarı Mehmet Öztürk, son eyleminde çıtayı oldukça yükseltti. Yener Ulusoy Caddesi üzerinde bulunan eski Tekel binasına alışveriş merkezi yapılmasını istemeyen aktivist muhtar, "Yorulmak yok, yola devam" eylemine 3 tane deve getirdi.

KİNDAR DEVELER

Mahalle sakinleri ile birlikte eski Tekel binasının bahçesinde, söz konusu alana AVM yapılmak istenmesini protesto eden Öztürk, "Buraya AVM değil, Muratpaşa Kaymakamlığı istiyoruz" yazılı bir pankart açtı. Eylemine getirdiği develeri binanın kolonlarına bağlayan Öztürk, develerin kindar hayvanlar olduğunu ve kendilerine yapılan bir şeyi asla unutmadıklarını dile getirerek, "Develer biraz kızgın. Devlerin kinci olduğunu biliyorsunuz. Bu deveye ne yaparsanız yapın 30 senede olsa unutmaz. Seçimler var. Biz de bu yapılanları seçimlerde unutmayacağız. Develi eylemin kini berbattır" dedi.

MAHALLE TURU

Eski Tekel binasının Etiler Mahallesine bağlı olduğunu hatırlatan Öztürk, alana AVM yerine Muratpaşa Kaymakamlığı'nın yapılmasını istediklerini söyledi. Çanakkale Zaferi'nin 98'nci yıl dönümünde yapılan eylem için "Bugün Çanakkale'nin kurtuluşu. Biz bu zaferi bu develer ile kazanmıştık. Biz burada kaymakamlık olması için bu zaferi bu 3 deve ile başlatıyoruz" dedi. Açıklamalarının ardından develer ile mahalle turuna çıkan Öztürk, eylemini halk pazarında sürdürdü. Develeri pazar yerinin içerisinde yürüten Öztürk, çevredekilerin şaşkın bakışları arasında "AVM'ye hayır" sloganları attı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aktivist muhtar çıtayı yükseltti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN