Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AÜ'de film dolu günler yaşandı

Giriş Tarihi: 19.3.2013

Akdeniz Üniversitesi Sinema Topluluğu'nun gerçekleştirdiği '3. Kısa Film Günleri' ulusal başarı elde etti. Ünlü yönetmen ve öğrencilerin filmleri seyirciyle buluştu

Akdeniz Üniversitesi Kısa Film Günleri'nde, birçok usta kısa film yönetmeninin ve Türkiye'nin dört bir yanından davet edilen üniversite sinema kulüplerinin katılımıyla tam bir festival havası yaşandı. Akdeniz Üniversitesi Sinema Topluluğu'nun kendi imkanlarıyla gerçekleştirdiği bu etkinlikte ünlü isimlerin çektiği filmlerin yanı sıra öğrencilerin çektiği filmler de seyircilerle buluştu. Tüm katılımcılar tarafından beğeniyle karşılanan Kısa Film Günleri'nin üçüncüsü de başarıyla gerçekleşmiş oldu.

KARDEŞ KULÜPLER AĞIRLANDI

Film gösterimlerinin yanı sıra birçok söyleşi ve atölye çalışmalarının da yapıldığı film dolu günlerde, oyuncu Ümit Çırak, Cannes Film Festivali'nde En İyi Kısa Film ödülü alan «Sessiz» filminin yönetmeni Rezan Yeşilbaş gibi başarılı isim konuk oldu. 3 Mota Oyunculuk Okulu, Öteki Sinema ve İyi Kötü Sinema'nın yanında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Muğla Üniversitesi Sinema Kulüpleri'nin de katılımıyla gerçekleştirilen bu büyük etkinlikte, Akdeniz Üniversitesi öğrencileri kaliteli filmlerle ve deneyimlerle dolu bir hafta geçirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AÜ'de film dolu günler yaşandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN