Patronları terleten marka

Toplam 50 kulüp, 200'ün üzerinde okul ve 20'nin üzerinde belediyenin spor malzemesi tedarikçisi Optimum Spor, düzenleyeceği Şirket Cup ile işadamlarını yeşil sahaya çıkaracak

Giriş Tarihi: 20.3.2013
AkdenizMarkaları sayfasında bu hafta, toplam 50 kulüp, 200'ün üzerinde okul ve 20'nin üzerinde belediye- nin spor malze- mesi tedarik ederek 15 yılda sektörün lideri haline gelen Optimum Spor'u konuk ediyoruz. Optimum Spor'un kurucuları, çocukluklarından beri sporla içli dışlı olan Mehmet ve Metin Manavoğlu kardeşler. Beden Eğitimi Bölümü mezunu olan iki kardeş, amatör takımlarda futbol da oynadı. Zaten spor malzemesi mağazasının kuruluş hikayesi de iki kardeşin futbol takımındaki günlere dayanıyor. İki kardeş, takımdaki hocalarının spor mağazası açmakla ilgili projesine ortak olup sermayeyi koyarak Optimum Spor'u kurdu. Optimum Spor, 1997 yılında ilk mağazasını Doğu Garajı'nda açtı. Ardından mağaza, Atatürk Caddesi'ne ve son olarak da 100'üncü Yıl Caddesi üzerine taşındı. Perakende satışla başlayan süreç, amatör küme takımlarının talepleri üzerine toptancılığa doğru yöneldi. Marka, son 3 yıldır toptancılığa ağırlık verdi. Ancak perakende satış da sürüyor ve Manavoğlu kardeşler toptancılığın getirdiği fiyat avantajını, bireysel tüketiciye de yansıtıyor.

AntalyaSPOR DA GİYDİRilDİ

Optimum Spor, bugün toplam 50 kulüp, 200'ünü üzerinde okul ve 20'nin üzerinde belediye ile çalışıyor. 2000-2004 yılları arasında Antalyaspor'u giydiren Optimum Spor, otellere de fitness ve animasyon bölümleri başta olmak üzere spor ekipmanları tedarik ediyor. Ayrıca spor turnuvalarına da forma tedarik ediyorlar. Baskı yapabilecek şekilde makine altyapılarını geliştiren Optimum Spor, formalara numara, isim, reklam ve logo gibi tüm baskıları yapabiliyor. Merkez mağazası 100'üncü Yıl Bulvarı üzerinde olan markanın Akdeniz Üniversitesi ile Belek ve Kundu'da da mağazaları bulunuyor. Optimum Spor, Uzakdoğu sporlarından masa tenisine, okçuluktan eskrime kadar her türlü branşın malzemesini tedarik ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Patronları terleten marka
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN