ABD'lileri davet ettik

BAKA, ABD'nin Florida Eyaleti Miami şehrinde düzenlenen Türk Festivali'ne katılarak Antalya, Isparta ve Burdur'un turistik ve doğal güzelliklerini tanıttı. ABD'liler yatırım için davet edildi

Giriş Tarihi: 22.3.2013
Antalya, Isparta ve Burdur'un turistik ve doğal güzellikleri ABD'lilere tanıtıldı. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), ABD'nin Florida Eyaleti Miami şehrinde düzenlenen Türk Festivali'ne katıldı. Festivalde Antalya, Isparta ve Burdur'un ABD'lilere tanıtımı gerçekleştirildi. Festivalde bu bölgenin turistik ve doğal güzellikleri ABD'lilere anlatıldı. Ayrıca Antalya'nın turistik tanıtım kitleri, EXPO 2016 Antalya CD'leri, Burdur ceviz ezmesi, Burdur sipsisi, Isparta lokumu, Isparta gül şurubu ve Isparta'da üretilmiş deri çantalar büyük ilgi gördü. BAKA heyeti, festival sonrasında Miami Belediyesi'ni ziyaret ederek Miami Belediye Başkanı Tomas Regaloda ve Miamili işadamları ile görüştü.

YATIRIMCIYA DAVET

Antalya Valisi ve BAKA Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Altıparmak'ın başkanlık ettiği BAKA heyeti, Miami Belediyesi'nin onurlarına düzenlediği resepsiyona katıldı. Resepsiyon sonrasında Batı Akdeniz'in yatırım fırsatları Miami iş dünyasına anlatılarak, ABD'li işadamları Batı Akdeniz'e yatırım yapmaya davet edildi. Antalya Valisi Altıparmak, Miami ile Antalya'nın hem turizm hem de tarım alanında öne çıkan şehirler olmaları itibariyle benzerlikler gösterdiğini, Miami ve Antalyalı işadamlarının bu alanlarda ortak yatırımlar yapabileceğini kaydetti. Antalya'nın da Miami'ye benzer bir iklim kuşağında olduğunu belirten Altıparmak, "Muhteşem doğası, denizi ve bunlara ilave olarak binlerce yıllık tarihi ile Antalya yılda 11 milyon turisti ağırlıyor. Ülkemize 750 bin civarında ABD'li turist geliyor, bunlardan sadece 20 bin kadarı Antalya'ya geliyor. ABD'den Antalya'ya bu yıl daha fazla turist bekliyoruz" dedi.

YEŞİL IŞIK YAKTI

Miami Belediyesi Başkanı Tomas Regalado ise Antalya, Isparta ve Burdur'dan oluşan Türkiye'nin Batı Akdeniz Bölgesi ile daha sıcak ilişkiler kurmak istediklerini söyledi. Miami Belediye Başkanı, bu isteklerinin somut bir göstergesi olarak bu yıl Haziran veya Temmuz ayında Miami Ticaret ve Sanayi Odası ile ABD Latin Ticaret Odası'ndan oluşan bir işadamı heyetinin Batı Akdeniz'e bir iş gezisi düzenlemeyi planladıklarını belirtti.

MİNİ KONSER VERDİ
Toplantı sonrasında BAKA heyeti onuruna verilen resepsiyonda, Süleyman Demirel Üniversitesi'nden Türk Festivali'ne katılan klasik müzik orkestrası da mini bir konser verdi. Resepsiyon sonrasında Miami Belediye Başkanı, Antalya Valisi Altıparmak'a ziyaret anısına plaket takdim etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD'lileri davet ettik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN