Taksiciler kontak attı

Atatürk Park Taksi Durağı şoförleri kontak kapatma eylemine başladı. Şoförler araçlarının anahtarlarını bırakıp yeni uygulamayı protesto etti

Giriş Tarihi: 22.3.2013
Antalya kent merkezindeki Bahçeli ve Atatürk Park taksi duraklarının şoförleri Antalya Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME) ve Şoförler Odası'nın durak noktalarında değişiklik yapmasını ardından adeta kanlı bıçaklı olmuştu. Neredeyse her gün tartışma yaşayan durak şoförleri sorunun çözülmesi için yetkili makamlara defalarca başvurmuş fakat sorunlarına çare bulamamıştı. Değişiklik sonrası kazançlarının çok düştüğünü ve siftahsız günler geçirdiklerini söyleyen Atatürk Park Taksi Durağı şoförleri kontak kapatma eylemine başladı. Şoförler araçlarının kontaklarını durak önüne bırakarak yeni uygulamayı bir daha protesto etti.

YETKİLİLER KAYITSIZ

Değişiklik sonrası kazançlarının büyük ölçüde azaldığını anlatan Atatürk Park Taksi Durağı Başkanı Bekir Başaran, yetkililerin hiç birinin girişimde bulunmadığını, söz konusu hatta yeni bir durak daha ekleyerek yaşadıkları mağduriyetin arttırıldığını söyledi. Yetkililerin soruna kayıtsız kalmaları halinde eylemlerini arttıracaklarını belirten Başaran, "Sesimizi duyurmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Bugün kontaklarımız attık. Gerekirse araçlarımızı ateşe vereceğiz. Durağımızı satışa çıkardık ev geçindiremediğimiz için. Biri artık sesimizi duysun" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taksiciler kontak attı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN