Ilıca fark yaratmaya

Giriş Tarihi: 25.3.2013

Park ve yeşil alanlar, düzenli yerleşim, muhteşem bir sahil şeridi, kentsel dönüşüm ile örnek gösterilecek Kumköy Turizm Merkezi... Kısacası yaşamaktan keyif alınan bir belde Ilıca... Rafet Ünal'dan hizmet bayrağını devralan Ilıca Belediye Başkanı Fazıl Öz, hizmetleri aynı çizgide daha ileriye taşımak için çalışacaklarını söyledi

Düzenli yerleşimi, neredeyse sorunsuz hale gelmiş altyapısı, güneşin bir başka güzellikte battığı sahil şeridi, kentsel dönüşüm ile yenilenen ve Türkiye'ye örnek olması gereken Kumköy Turizm Merkezi, parkları, yeşil alanları ile Ilıca'da yaşamak, dinginlik ve huzur arayan herkesin ilk tercihi oluyor. Rafet Ünal'dan bayrağı devralan Ilıca Belediye Başkanı Fazıl Öz, kentin yaşam standardını daha ileriye taşıyacak olan projeleri hayata geçirmeye devam edeceklerini söyledi.

TURİZM YOLUNDA KALDIRIM

Beldede kapalı pazaryeri ve Kumköy Kentsel Dönüşüm Projesi gibi vizyon projelerde sona yaklaştıklarını belirten Başkan Öz, D-400 karayolundan Kumköy'e uzanan turizm yolunda çalışmaların hızla sürdüğünü kaydetti. Turizm Yolu'nda şu an kaldırım çalışmalarının devam ettiğini belirten Öz, "Çalışmalar tamamlandığında yayalar da rahatlıkla yolu kullanabilecek" dedi.

MODERN PAZARYERİ

Ilıca Belediyesi, hükümetin çıkardığı 'Pazaryerleri Yönetmeliği' çerçevesinde beldeye 12 bin 600 metrekarelik alanda hizmet verecek olan Yarı Açık Pazaryeri projesini hayata geçirmek üzere. Yapımı devam eden pazaryerinin 4 bin 200 metrekarelik bölümü kapalı olacak. Uzay kafes sistemi ve polikarbon malzeme ile üzeri kapatılan pazaryeri, esnaf ve vatandaşın hava şartlarından etkilenmemesini sağlayacak. Proje içerisinde, üç ayrı blok da alışveriş merkezi olarak hizmet verecek. Bu sayede pazaryeri yılın 365 günü vatandaşa açık olacak. Ayrıca yapılacak düzenleme ile 7 bin 500 metrekarelik alan, kent meydanı olarak kullanılacak. Bu meydan, resmi günler ve bayramlar gibi etkinliklere ev sahipliği yapacak.

KUMKÖY'ÜN YILDIZI PARLIYOR

Ilıca'nın turizm merkezi olan Kumköy'de yürütülen kentsel dönüşüm çalışmalarında sona gelindi. Rafet Ünal'ın başlattığı Kentsel Dönüşüm Projesi'nde sona geldiklerini belirten Ilıca Belediye Başkanı Fazıl Öz, yaklaşık 15 hektarlık alanda gerçekleştirilen kentsel dönüşüm çerçevesinde imara uygun olmayan 220 dükkanın yıkıldığını belirterek şunları söyledi: "Bu binaların yerlerine projesi Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan onaylı olan, mimari açıdan görsel güzellik sağlayan tek tip 320 yeni dükkan inşa edildi. Yaklaşık 25 hektarlık bir alanda elektrik ve telekom hatları yer altına alınırken, Kumköy'ün tamamında MATAB ile işbirliği içerisinde kanalizasyon ve yağmur suyu drenaj sistemi de yenilendi. Ayrıca Ilıca Belediyesi tarafından yine tüm Kumköy'ü kapsayacak şekilde içme suyu şebekesi yenilendi. Yürüyüş ve bisiklet yolları yapıldı."

HATLAR YER ALTINA ALINDI
Ilıca Belediyesi, belde içi ve Kumköy'de yoğun bir çalışma yürütüyor. Belediye ve TEDAŞ'ın ortak çalışmasıyla belde içi ve Kumköy'deki elektrik hatları çağın gereklerine göre yer altına alınıyor. Ayrıca, Ilıca'nın tüm su şebekesi sağlık koşullarına uygun yeni içme suyu boruları ile değiştiriliyor. Beldeler içerisinde park ve yeşil alanlara en fazla önem veren belediye olarak dikkat çeken Ilıca Belediyesi, Gömeçli Parkı'nı tamamlayarak, hizmete sundu. Oyun grupları ve cimnastik aletlerinin bulunduğu Gömeçli Parkı, kamera sistemi ile de donatıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ilıca fark yaratmaya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN