Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Su Günü'nde israf uyarısı

ASAT Genel Müdürü Fethi Yalçın, Dünya Su Günü'nde, israftan kaçınma çağrısı yaptı. Yalçın, su kaynaklarının azalması artık tüm dünyanın sorunu. İsrafa son" dedi

Giriş Tarihi: 26.3.2013
Büyükşehir Belediyesi Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Genel Müdürü Fethi Yalçın, Dünya Su Günü'nü kutlayarak, israftan kaçınma çağrısı yaptı. ASAT Abone İşleri Daire Başkanlığı da, Dünya Su Günü'nde işlem yaptıran tüm abonelerine su tasarrufu el kitabı ile tasarruf temalı magnet hediye etti.

KAYNAKLAR 6 KAT AZALDI

ASAT Genel Müdürü Fethi Yalçın suyun önemine dikkat çekerek, 2013 yılının "Uluslararası Su Dayanışma Yılı" ilan edildiğini hatırlattı. Dünya nüfusunun hızlı artışına karşılık içilebilir su kaynaklarının 6 kat azaldığına dikkat çeken Yalçın, "Birleşmiş Milletler'in raporlarına göre su kaynaklarının azalması sadece Afrika'nın sorunu olmaktan çıktı. Su global bir sorun haline geldi. Bu yüzden tüm dünya ülkeleri su konusunda işbirliği ve dayanışma projeleri üzerine odaklanıyor. Biz de kurum olarak su işbirliği ve dayanışmasını destekliyoruz" diye konuştu.

İSRAFTAN KAÇINALIM
Su zengini sayılan ülkelerde kişi başına düşen yıllık su miktarının 8-10 bin metreküp arasında değiştiğine dikkat çeken Yalçın şunları söyledi: "Türkiye genelinde ise kişi başına düşen yıllık su miktarı 1430 metreküp. Su zengini bir kent olmamıza rağmen, kaynaklarımızın ömrünü uzatmak gibi bir sorumluluğumuz var. Bunun yolu da korumaktan ve israf etmemekten geçiyor. Bunun için abonelerimize dönük tasarruf yöntemleri hakkında bilgilendirici bir el kitabı sunuyoruz. Su gelecektir, çocuklarımızın geleceğini yok etmeyelim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Su Günü'nde israf uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN