Çürük stadyumda skandal!

Tribün kirişleri çürük olduğu için kapatılan Atatürk Stadı'nın bir bölümü cimnastik salonuna dönüştürülmek istenirken duvar çöktü. Göçüğün altında kalan bir işçi öldü

Giriş Tarihi: 27.3.2013
Antalya'da tribünlerin altındaki kirişleri kırık olduğu tespit edilince 2010 yılından beri seyircili futbol müsabakalarına ve sportif aktivitelere kapatılan Atatürk Stadyumu'nun bir bölümü cimnastik salonuna dönüştürülmek için yıkılınca duvarın altında kalan 5 çocuk babası 53 yaşındaki Sami Toplar adındaki işçi yaşamını yitirdi. Tadilat çalışmasını yaptırdıkları iddia edilen Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri "Haberimiz yok. Çalışma kaçak" dedi. Bir süre önce Muğla'dan Antalya'ya atanan Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu ise yapılan tadilattan kazadan sonra haberi olduğunu iddia edip olayla ilgili kendilerinin bilgisinin olmadığını söyledi.

İNCELEME BAŞLATILDI
Olaydan üzüntü duyduğunu belirten Hacıcaferoğlu, "Binanın çürük olduğunu ben de sizin gibi biliyorum. Burada bilgimiz dışında bir tadilat çalışması başlatılmış. Cimnastik antrenörü işçi getirmiş. Bu sırada da duvar göçmüş. Bir kişinin hayatını kaybettiğini öğrendik. Olayla ilgili inceleme başlattık. Bizim haberimiz olmadan içeriye girip tadilat çalışmasına başlamışlar" iddiasında bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çürük stadyumda skandal!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN