Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gazipaşa Havaalanı istihdam umudu

ALTSO Başkanı Aydoğan, Gazipaşa Havalimanı'nın istihdam sağlayacağını söyledi

Giriş Tarihi: 29.3.2013
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Kerim Aydoğan, ''Gazipaşa Havalimanı tam kapasite ile hizmete girerse doğrudan 100 bin kişiye, dolaylı olarak 500 bin kişiye istihdam sağlayacaktır" dedi. Saadet Partisi Alanya İlçe Teşkilatı'nın haftalık ''Alaiye Sohbetleri'' nin konuğu olan Aydoğan, Alanya'nın belirlenen hedeflere koşması için başta siyasiler olmak üzere tüm dinamiklerinin birlikte hareket etmesi gerektiğini söyledi.

500 BİN İSTİHDAM

Alanya'nın 7 ilin toplamından fazla vergi ödediğini ifade eden Aydoğan, "50 ilden fazla vergi veren Alanya gerekli yatırımları hak ediyor. Gazipaşa Havalimanı bölgenin olmazsa olmazıdır. Bugünkü haliyle Gazipaşa Havalimanı bölgenin ihtiyaçlarını tam olarak karşılamamakla birlikte yaşanan önemli gelişmelerde emeği geçen siyasilere de teşekkür ederiz. Gazipaşa Havalimanı tam kapasite ile hizmete girerse doğrudan 100 bin kişiye, dolaylı olarak 500 bin kişiye istihdam sağlayacaktır'' diye konuştu.

EĞİTİME AĞIRLIK

Alanya'daki yükseköğretim çalışmalarına da değinen Aydoğan, 149 öğrenci ile başladıkları üniversite yolunda sayının 4 bini aştığını, hedeflerinin 20 bin olduğunu söyledi. "Akdeniz Üniversitesi İşletme Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Meslek Yüksekokulu ve kararı çıkan Tıp Fakültesi ile üniversite yolunda emin adımlarla ilerliyoruz" diyen Aydoğan, bunların kazanılmasıyla kış turizminde canlanma sağlanacağını ekonomik hareketliliğin 12 aya yayılacağını kaydetti.

TURİZMDE ÇEŞİTLİLİK

Turizmde çeşitliliği arttırma gayreti içinde olduklarını, Konaklı'da yapımı tamamlanma aşamasına gelen kongre merkezinin bu manada önem taşıdığını vurgulayan Aydoğan, göreve geldikleri günlerde Akdağ Kayak Merkezi, golf alanları ve diğer spor turizmi dalları konusunda çalışma yapmayı kendilerine ilke edindiklerini söyledi. Aydoğan, Güzelbağ sınırlarında sanayi sitesi kurma yolunda önemli adımlar atıldığını, resmi prosedürün önemli bölümünün tamamlandığını sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazipaşa Havaalanı istihdam umudu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN