Koyun - keçileri aşılama kampanyası başladı

Giriş Tarihi: 30.3.2013 10:37 Güncelleme Tarihi: 30.3.2013 15:10

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Songül Kadıoğlu, 'te, 25 Mart-25 Mayıs 2013 tarihleri arasında Koyun-Keçi Brusella aşılama kampanyası başlattıklarını söyledi.

İl Müdürü Songül Kadıoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü teknik elemanları tarafından Brusellanın Konjuktival Aşı ile Kontrol ve Eredikasyonu Projesi kapsamında, il genelinde 25 Mart - 25 Mayıs 2013 tarihleri arasında Koyun -Keçi Brusella (Rev-1) aşılama kampanyası yürüttüklerini belirterek, 'Aşılama kampanyasında küçükbaş dişi ve damızlık erkek hayvanlardan, 2012 yılında aşılanmayanlar ile 2013 yılında yeni doğanlardan üç ayını tamamlayanların aşılamaları yapılacaktır.

Hem insan hem de hayvan sağlığı açısından çok önemli olan ve hayvanlardan insanlara bulaşan Brusella hastalığı ile mücadele kampanyasında köy muhtarlıklarımıza ve Yetiştirici örgütlerimize büyük görevler düşmektedir. Bu nedenle personellerimiz köye geldiklerinde bütün üreticilerimizin kampanyadan haberdar edilmeleri ve hayvanlarını aşılatmaları gerekmektedir. Yapılacak Brusella aşısı ücretsiz olup sadece makbuz karşılığında hayvan başına 25 kuruş uygulama ücreti alınacaktır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Koyun - keçileri aşılama kampanyası başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN