Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AKSAV'da yeni dönem başladı

Giriş Tarihi: 31.3.2013
Antalya Kültür ve Sanat Vakfı (AKSAV) Olağan Genel Kurulu, Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi'nde gerçekleşti. 126 üyesi bulunan vakfın genel kuruluna 75 üye katıldı. Divan Başkanlığını Cevat Alp'ın üstlendiği genel kurul toplantısında üyeler tek liste için oy kullandı. Mevcut Başkan Arif Bulut tarafından verilen yönetim kurulu aday listesi, 74 oy ile kabul edildi. Genel kurulda söz isteyen Mahmut Çelik, AR-GE çalışmalarına önem verilmediğini ve Altın Portakal Film Festivali'nin 50'nci yılı nedeniyle yürütülen çalışmaların yeterli olmadığını belirterek, televizyon ödülleri için neden bütçe ayrılmadığını da sordu.

ŞANLI CEVAP VERDİ
Çelik' in eleştirilerine yanıt veren Hüseyin Şanlı, yeni süreçte yeni bir heyecanla çalışmaların yürütüleceğini, televizyon ödülleri organizasyonun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacağı için bütçeye dahil edilmediğini söyledi. Bütçenin okunmasının ardından Mevcut Başkan Arif Bulut tarafından verilen yönetim kurulu aday listesinin oylamasına geçildi. Açık liste açık oy uygulaması ile yapılan oylama sonucunda Bulut'un sunduğu 6 kişilik yönetim kurulu aday listesi 74 oy ile kabul edildi. Yeniden başkan seçilen Arif Bulut, kendilerini yeniden yönetime seçen tüm üyelerin güvenlerini boşa çıkarmayacaklarını söyledi.

SÜMER TİLMAÇ SİTEM ETTİ

Toplantının sonunda söz alan Türk sinemasının usta ismi Sümer Tilmaç, Antalya ve sanat için emek verenlere gereken saygının gösterilmediğini belirterek, "Bizlere gereken saygıyı gösterin. Karşılaştığımızda selam vermeyen üyeler var. Husumeti bir kenara bırakın" dedi.

Yeni yönetim kurulu listesi:

Arif Bulut Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yavuz Tekelioğlu Erdoğan Tekin Hüseyin Şanlı Şebnem Bahar
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AKSAV'da yeni dönem başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN