Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Medical Park'ta Gebe Okulu açıldı

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi, Gebe Okulu projesini hayata geçirdi. Ücretsiz eğitim vermeye başlayan okulun ilk dersi yapıldı. Eğitimler 4 hafta sürecek

Giriş Tarihi: 31.3.2013
Medical Park Antalya Hastane Kompleksi, halkın eğitimi ve sağlığına verdiği önemi bir kez daha gösterdi. Gebe Okulu projesini hayata geçiren ve ücretsiz olarak eğitim vermeye başlayan okulun ilk dersi yapıldı. Eğitimler 4 haftalık periyotlar şeklinde verilecek.

İLK DERSE İLGİ BÜYÜK OLDU
Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Gebe Okulu'na ilgi büyüktü. Derse gelen anne ve baba adayları, böyle bir eğitimin gerekli olduğunu, ayrıca herkesin de bu eğitimlere katılması gerektiğini belirterek, derslerin hem keyifli hem de öğretici olduğunu söyledi.

UZMAN DOKTORLAR ANLATIYOR

Eğitimlere, çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanlarının yanısıra, kadın hastalıkları konusunda da uzman doktorlar katılarak, anne adaylarının merak ettiği konularda gerekli bilgilendirmeleri yapacak. Ders programı kapsamında gebeleri takip edecek olan bir diyetisyen de kilo takibi ve kontrolü konusunda anne adaylarına rehberlik edecek. Ayrıca diyabet eğitim hemşiresi tarafından gebelerin kan şekeri takip edilerek, eğitimler de verilecek. Ge be Okulu eğitimcisi tarafından egzersizler yaptırılarak anne adaylarının doğuma hazırlanmalarına yardımcı olunacak.

UYGULAMALI BEBEK BAKIMI

Doğuma hazırlık, uygulamalı yenidoğan bebek bakımı, lohusalık, gebelik sonrası beslenme gibi bir anne adayının ihtiyaç duyduğu her konu, Gebe Okulu'nun dersleri arasında olacak. Babaların da katılabileceği Gebe Okulu'ndan mezun olan gebelere "Bilgili ve Bilinçli Anne Adayı" diploması verilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Medical Park'ta Gebe Okulu açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN